CZC Gaming Rider a Chariot – dvojice levných držáků na volanty
Článek CZC Gaming Rider a Chariot – dvojice levných držáků na volanty

CZC Gaming Rider a Chariot – dvojice levných držáků na volanty

Jan Preclík

Jan Preclík

18. 11. 2021 00:00 13

Seznam kapitol

1. Úvod 2. CZC Gaming Rider 3. CZC Gaming Chariot 4. Závěr

Nejen díky příchodu nové Forzy, ale i díky Black Friday, který zamával s cenami periferií brandu CZC, jsme se rozhodli blíže omrknout dvě levné varianty držáků na volanty. Podíváme se na kvalitu dílenského zpracování a skladnost obou držáků, které jsou k mání v současných akcích za zlomek ceny zavedených výrobců.

Reklama
Reklama

Na začátku léta jsem se nechal zlákat a koupil jsem si jednu z mála periferií, která mi ještě v mém PC koutku chyběla – herní volant. Jelikož jsem majitelem PC i konzolí od Sony, rozhodl jsem se pro volant Logitech G923, který funguje i s Playstationem. Rovnou jsem k němu pořídil i řadicí páku. Nadšení mi vydrželo prvních pět minut, kdy se mi volant na stole vyviklal i přesto, že byl pečlivě přimontovaný. Uchycení plastovou sponou bohužel nestačí a každý, kdo má s volantem zkušenosti, mi dá za pravdu v tom, že tuhle hračku je třeba napevno přišroubovat. A jelikož jsem nechtěl dělat díry do mého krásného stolu, začal jsem se rozhlížet po playseatech a držácích na volanty. 

Pár měsíců jsem obhlížel obchody a rozhodoval se mezi dvěma variantami. První z nich byl Wheel Stand Pro kompatibilní s volanty Logitech. Cenovka 3000 korun nebyla nijak likvidační. Na obrázcích působil poutavě, nechyběl držák na řadicí páku, všude rychloupínáky, prostě paráda. Jen ta středová tyč mi tam úplně neseděla. Bál jsem se, že mi bude vadit při přešlapávání mezi brzdou a plynem. Na druhou stranu lidé si ho v hodnocení dost chválili, tedy až na tu cenu. 

CZC Gaming Rider a Chariot – dvojice levných držáků na volanty

Více mě zaujala alternativa bez středové tyče. Považoval jsem zpracování Next Level Racing Wheel Stand za jednoznačně lepší. Zejména absence středové tyče musí přinášet mnohem větší komfort při závodění. Nemít nic mezi nohama je, aspoň v tomhle případě, rozhodně mnohem komfortnější, než když vám mezi třísly stojí ocelové monstrum. Brutální cenovka 6500 korun a navíc zcela jistě horší skladnost mě odrazovala i od tohoto řešení. Z volantu se tak kvůli mé nerozhodnosti stal na půl roku lapač prachu. Válel se pod stolem a já dostával sodu, že jsem zase koupil zbytečnou kravinu.

CZC Gaming Rider a Chariot – dvojice levných držáků na volanty

Jakmile začnou pseudoslevy Black Friday, mám ve zvyku prolézat všechny možné weby. Občas se ale zadaří a natrefím na nějakou vychytávku, která je skutečně za příznivější cenu. Přesně to se mi stalo, když jsem zalezl na stránky CZC a začal se probírat produkty CZC brandu. Oproti konkurenci jsou levnější, jelikož nejsou značkové a i když bych se za normálních okolností bál pofidérní kvality, nedávno jsem testoval myši do pětikila a oprávněným vítězem se stala právě myška CZC Headhunter GM800. Ale zpátky k věci. Při listování stránkami CZC jsem narazil na držák CZC Gaming Rider. Typově se jedná o stejný držák, jakým je prvně zmíněný Wheel Stand Pro, v Black Friday je však zlevněný ze 1999 na 1499 Kč. Momentálně stojí tedy přesně polovinu toho, co konkurence. Na první pohled se ani moc neliší, možná jen o něco méně robustnějším zpracováním a jednou kolejí na pedály místo dvou. Řekl jsem si, že za ty prachy ho musím vyzkoušet. 

CZC Gaming Rider a Chariot – dvojice levných držáků na volanty

Když jsem ale listoval dál, našel jsem další držák, který mě na první pohled zaujal mnohem víc. Původní cenu 3298 Kč držáku CZC Gaming Chariot  sestřelil černý pátek na pouhých 1999 korun, což je ani ne třetina ceny stejné varianty konkurence. Na první pohled je o dost robustnější a rozhodně bude hůře skladný. Řekl jsem si, že vzhledem k tomu, že jsou oba držáky za zlomek ceny, naberu je za celkovou částku 3500 korun oba dva, vyzkouším si je, a vhodnější pro moje účely si nechám. 

CZC Gaming Rider a Chariot – dvojice levných držáků na volanty

Přemýšlel jsem zpočátku i nad kompletním řešením – playseatem. Vzhledem k tomu, že můj byt je plný všemožných PC serepetiček, bych Playseat nikam neschoval a z ložnice by mě s ním matka mých dětí rozhodně vyhodila. Potřeboval jsem tedy model, který se mi ideálně vejde pod počítačový stůl. Rider měl v uživatelských hodnoceních slušné ohlasy, oproti tomu Chariot, který by se mi líbil víc, žádné hodnocení zatím nedostal. A tak jsem rozbil prasátko a druhý den jsem obě krabice přitáhl domů. Tehdy vznikl nápad vám o přednostech a nevýhodách obou držáků napsat pár slov, když už si je oba vyzkouším.

CZC Gaming Rider a Chariot – dvojice levných držáků na volanty
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning