Doporučené sestavy a monitory – květen 2011
i Zdroj: Pctuning
Sestavy Článek Doporučené sestavy a monitory – květen 2011

Doporučené sestavy a monitory – květen 2011 | Kapitola 10

Jan Černý

Jan Černý

4. 5. 2011 03:00 35

Seznam kapitol

1. Věci se mění, co bylo minule – dneska už není 2. Šmelinářská chátra s padělanými flashdisky 3. HTPC a kancelářské sestavy 4. Domácí  počítač za 12 000 Kč 5. 15 000 Kč nové hry na střední detaily 6. Připraven na budoucnost za 20 000 Kč
7. 30 000 Kč ticho na filmy, výkon na hry 8. 40 000 – 50 000 Kč na práci i zábavu 9. Pro ty nejnáročnější uživatele 10. Software: antiviry, Office a Windows 11. Přehled monitorů a několik rad závěrem

Jaro se nám přehouplo do druhé poloviny. Kromě skladové dostupnosti třetí generace SSD disků od Intelu zavál svěží vítr ze skladů v podobě nových modelů e/p-IPS monitorů. V polovině května se ladiči výkonu dočkají uvedení čipové sady Intel Z68. Kvůli arabským revolucím stoupá cena ropy, což se projevuje zdražováním komponent.

Reklama
Reklama

V cenách softwaru došlo ke stagnaci. K významným novinkám patří od června nové Adobe Creative Suite 5, které můžete zakoupit v plně lokalizované verzi do českého jazyka. Studentská je konečně k dispozici v českém jazyce. Nepostradatelným je však inovovaný Microsoft Office 2010, který nabízí mnohem kompaktnější uživatelské rozhraní než Office 2007 a je vhodnější pro použití v netboocích.

Bez legálního softwaru počítač samozřejmě fungovat nemůže, a pokud nepatříte mezi šťastné studenty středních škol a univerzit, které byly zahrnuty do programu Microsoft Academic Aliance (MSDN AA), musíte si Windows, Office a další koupit, případně fungovat na ne vždy rovnocenných náhradách založených na bázi OpenSource nebo freeware. Vyhněte se však pochybným nákupům „levných licencí z Aukra“.

Doporučené sestavy a monitory – květen 2011
i Zdroj: Pctuning

Už v prvopočátku doporučujeme zakoupit 64bitové verze operačního systému Windows 7 Ultimate. Při instalaci se můžete rozhodnout, zda zvolit 32 nebo 64bit edici, a pokud budete v budoucnu rozšiřovat velikost operační paměti, nemusíte řešit dokupování licence. Tento operační systém je již dávno plně odladěný a Service Pack 1 velmi svižně funguje na jakékoliv současné konfiguraci.

Doporučené sestavy a monitory – květen 2011
i Zdroj: Pctuning

K výhodnějším nabídkám však patří rodinná / studentská licence Microsoft Office. Za necelé tři tisíce dostanete rovnou tři licence nejpoužívanějšího kancelářského balíku. Tato „odlehčená“ verze se skládá z programů: Word 2010, Excel 2010, PowerPoint 2010 a OneNote 2010. Na jeden počítač vychází cena na 997 Kč, což sice není tak výhodné jako 1 500 Kč za 2007, ale stále se tato koupě vyplatí. Mírným zklamáním je, že zatím není k dispozici prodej samostatných licencí Outlooku.

Doporučené sestavy a monitory – květen 2011
i Zdroj: Pctuning

Ochrana před viry je také velmi důležitá. Pokud se namísto kvalitního bezplatného antiviru Microsoft Security Essential rozhodnete použít komplexní ochranu, nabízejí balíčky společností Kaspersky LAB a ESETu. Plamenná diskuse se rozjela pod aktualitou týkající se jejího zahrnutí v některých zemích do webu Microsoft Update. Licence vás bude stát na 2 roky okolo 1 500, respektive 1 800 Kč. Pokud se podíváte pozorně do různých tištěných časopisů, naleznete tam dokonce jakousi poukázku k NODu na roční prodloužení licence ze dvou na tři roky (pravidelně se opakující akce).

Doporučené sestavy a monitory – květen 2011
i Zdroj: Pctuning

Pokud jste studenty a pronikáte do tajů počítačové grafiky, rozhodně se zkuste podívat po zlevněných licencích společnosti Adobe. Pro nekomerční použití můžete ušetřit až 80% z původní ceny. Za zmínku stojí také roční demoverze Autodesku (AutoCAD, 3ds MAX, etc.).

Doporučené sestavy a monitory – květen 2011
i Zdroj: Pctuning
Doporučené sestavy a monitory – květen 2011
i Zdroj: Pctuning
Doporučené sestavy a monitory – květen 2011
i Zdroj: Pctuning
Doporučené sestavy a monitory – květen 2011
i Zdroj: Pctuning


Studentské ceny produktů společnosti Adobe převzaty z obchodu www.digitalmedia.cz

Společnost Adobe dodává na náš trh studentské licence hlavních aplikací za velmi výhodné ceny, kdy sleva oproti komerčním verzím dosahuje 80 %. Oprávněným uživatelem takové licence je každý student denního, nejméně dvouletého studia střední či vysoké školy akreditované Ministerstvem školství České nebo Slovenské republiky. U víceletých gymnázií je za střední školu považováno studium až ve čtyřech nejvyšších ročnících odpovídajících ročníkům čtyřletého gymnázia (tedy u šestiletého od tercie, u osmiletého od kvinty). Tyto licence pochopitelně nelze využívat ke komerčním účelům a nelze je v budoucnu upgradovat na novější verzi edice pro studenty. Lze je však upgradovat na novější verzi komerční licence.

Mechanismus dodávky:

  1. Student (nebo jeho rodič či kdokoli jiný) zakoupí produkt ve formě instalačního balíčku bez sériového čísla.
  2. Poté student vyplní PDF formulář. Pro jeho vyplnění použijete Adobe Reader (verze 8.1 nebo vyšší) nebo Adobe Acrobat a k formuláři přiložte soubor s naskenovanými patřičnými doklady:
    1. Doklad o studiu. Za doklad o studiu považujeme například fotokopii karty ISIC, indexu nebo potvrzení o studiu vydané příslušnou školou. V případě, že máte jiný doklad o studiu, kontaktujte předem zákaznické středisko Adobe.
    2. Pokud doklad o studiu neobsahuje fotografii studenta, je třeba též přiložit kopii jiného platného průkazu, jehož součástí fotografie je.
    3. Doklad o nabytí produktu. Například faktura, nebo účetní doklad získaný při nákupu.
  3. Formulář s přílohami student elektronicky odešle na zákaznické středisko Adobe. Odeslání lze provést buď pomocí tlačítka Odeslat v PDF formuláři nebo zasláním tohoto formuláře na adresu student@techsoft.cz
Po zpracování bude uživateli přiděleno sériové číslo k jeho produktu. Po zadání tohoto čísla se z produktu stane plně funkční verze.

Kontakty:

Zákaznické středisko Adobe
Techsoft Servis, spol. s r.o.
Patočkova 61
169 00 Praha 6, Česká republika

www.techsoft.cz, tel.: +420 284 011 221, email: student@techsoft.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning