EDSM se blíží: článek 11 a 13 – ne tak růžové, jak si malují
i Zdroj: PCTuning.cz
Sítě a Internet Článek EDSM se blíží: článek 11 a 13 – ne tak růžové, jak si malují

EDSM se blíží: článek 11 a 13 – ne tak růžové, jak si malují | Kapitola 9

Michal Rybka

Michal Rybka

26. 1. 2019 03:00 70

Seznam kapitol

1. Daleko od původního konceptu 2. Cena obsahu klesá k nule 3. „Není Boha kromě zisku“ 4. Kopírování je stimulátorem vývoje 5. Bitvy autorskoprávních titánů
6. Když média musí bojovat o pozornost 7. Cenzura: Neplánovaná konsekvence? 8. Jak z pytle ven? 9. Konejte, abyste pak neplakali

Už víckrát jsem psal o problémech týkajících se implementace autorského práva. Nyní se blíží finální hlasování o nové direktivě, která proběhne na konci března anebo na začátku dubna. Ale bude nová směrnice řešit to, co má řešit? A co když se ti, na něž cílí, zachovají jinak, než Evropská komise čeká? Stále je čas protestovat, ale ten čas se krátí.

Reklama

Konejte, abyste pak neplakali

Mnoho času do hlasování nezbývá, takže lobujte, pište europoslancům, křičte, dokud můžete!

EDSM se blíží: článek 11 a 13 – ne tak růžové, jak si malují
i Zdroj: PCTuning.cz

https://www.youtube.com/saveyourinternet/

A také: Nezapomeňte volit do Evropského parlamentu. Nezapomeňte nevolit ty, kteří podpořili články 11 a 13! Řada komentátorů, kritizujících funkci EU, upozorňuje na to, že EU má problém s „omezenou demokracií“, protože komisaři v komisi EU nejsou voleni, ale jmenováni. Celý postup je poměrně komplikovaný, ale v podstatě se dá říct, že občané mají jen velmi nepřímý vliv na to, kdo se v Evropské komisi ocitne. Komise má přitom zásadní vliv na návrhy legislativy, jako je právě EDSM.

To, co ale občané EU ovlivnit mohou, je složení Evropského parlamentu, do kterého se volí. A tady vyvstává problém s volební účastí, která dlouhodobě klesá a v letech 2009 a 2014 se pohybovala jen těsně nad 40 %. Podle statistik Slováci v roce 2014 měli volební účast v eurovolbách jenom 13 %, což je u země platící eurem skutečně pozoruhodně málo.

Lidé chápou volby do místních orgánů, do Poslanecké sněmovny, volbu prezidenta – ale možná si myslí, že „Bůh je vysoko a Brusel je daleko“. Pak si ale nemá smysl stěžovat na to, že europolitici neposlouchají, hrají si vlastní hry a začínají se chovat jako svého druhu aristokracie, která je zodpovědná především sama sobě.

Volby do Evropského parlamentu 2019 se konají 24.–25. května 2019. Takže nezapomeňte jít volit – a volte ty, kteří podporují rozvoj moderních technologií a ne jejich omezování. Dělejte to, co dělat můžete! Ignorovat volby a stěžovat si nad pivem není řešení: Je třeba aktivně ovlivňovat to, co ovlivňovat můžete. Takže si to zapište do kalendáře, udělejte něco pro sebe a zajděte k volbám!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama