Euro Truck Simulator 2 — kamiony s povedenou grafikou
PCTuning Článek

Euro Truck Simulator 2 — kamiony s povedenou grafikou

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

1. 11. 2012 03:00 34

Seznam kapitol

1. Evropa ve zbrusu nové grafice 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky GK bez vyhlazování 4. Výsledky GK se zapnutým vyhlazováním 5. Vliv procesoru na hru 6. Vliv nastavení na hru I
7. Vliv nastavení na hru II 8. Vliv nastavení na hru III 9. Vliv nastavení na hru IV 10. Vliv nastavení na hru V 11. Galerie in game screenshotů 12. Závěr

Když se řekne simulátor kamionové dopravy po Evropě, řadě hráčů se vybaví neuvěřitelná nuda. Přesto si tento koncept získal mnoho fandů a druhý díl u nás aktuálně patří mezi nejprodávanější hry. Kompletní proměnou mimo jiné prošla i grafika, která je jedním slovem parádní a má i poměrně rozumné hardwarové nároky.

Reklama
Reklama

Hloubka ostrosti (DOF)


Hloubka ostrosti (DOF) Zapnuto (po najetí myší se zobrazí Vypnuto)

Efekt hloubky ostrosti (rozmazání objektů v dálce) není v ETS příliš patrný. Vypnutí DOF tak přineslo nárůst výkonu jen o jeden snímek za sekundu.

Sluneční paprsky


Sluneční paprsky Zapnuto (po najetí myší se zobrazí Vypnuto)

Hra podporuje efekt slunečních paprsků, které jsou vidět při průchodu slunečního záření okolo objektů jako jsou stromy, budovy nebo auta. Po vypnutí efektu vzrostl výkon z 45 na 50 fps.

Vylepšení barev


Vylepšení barev Zapnuto (po najetí myší se zobrazí Vypnuto)

Vylepšení barev je post processing efekt, který upravuje barevný odstín hry. Po vypnutí efektu se výkon nijak nezměnil.

Detaily odlesků


Detaily odlesků Vysoká (po najetí myší se zobrazí Nízká)

Rozdíl v nastavení odlesků je vidět především na sklech aut a dalších lesklých plochách. Po snížení kvality odlesků se rychlost vykreslování hry zvýšila z 44 na 50 snímků za sekundu.

Kvalita vegetace


Kvalita vegetace Vysoká (po najetí myší se zobrazí Nízká)

Nastavení kvality vegetace snižuje především kvalitu stromů. Má překvapivě velký dopad na výkon, který po snížení vzrostl z 44 na 62 snímků za sekundu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning