PCTuning Článek

Euro Truck Simulator 2 — kamiony s povedenou grafikou

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
1. 11. 2012 02:00 34 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Evropa ve zbrusu nové grafice 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky GK bez vyhlazování 4. Výsledky GK se zapnutým vyhlazováním 5. Vliv procesoru na hru 6. Vliv nastavení na hru I
7. Vliv nastavení na hru II 8. Vliv nastavení na hru III 9. Vliv nastavení na hru IV 10. Vliv nastavení na hru V 11. Galerie in game screenshotů 12. Závěr

Když se řekne simulátor kamionové dopravy po Evropě, řadě hráčů se vybaví neuvěřitelná nuda. Přesto si tento koncept získal mnoho fandů a druhý díl u nás aktuálně patří mezi nejprodávanější hry. Kompletní proměnou mimo jiné prošla i grafika, která je jedním slovem parádní a má i poměrně rozumné hardwarové nároky.

Reklama
Reklama

Kvalita zrcátek


Kvalita zrcátek Vysoká (po najetí myší se zobrazí Nízká)

Nastavení kvality zrcátek mění při hře takřka nepostřehnutelné detaily. Přesto ale má dopad na rychlost vykreslování hry, která vzrostla o dva snímky za sekundu z 30 na 32.

Vykreslovaná vzdálenost zrcátek


Vykreslovaná vzdálenost zrcátek Ultra (po najetí myší se zobrazí Nízká)

Velký vizuální rozdíl je naopak u nastavení vykreslované vzdálenosti v zrcátkách. Přesto však nastavení nemělo v testovací konfiguraci žádný dopad na výkon.

Kvalita textur


Kvalita textur Vysoká (po najetí myší se zobrazí Nízká)

Rozdíl v rozlišení textur je patrný úplně všude. Výkon po snížení kvality textur vzrostl z 33 na 35 snímků za sekundu.

Anizotropní filtrování


Anizotropní filtrování 16× (po najetí myší se zobrazí Vypnuto)

Efekt anizotropního filtrování zajišťuje, aby se i všechny textury zobrazovaly v maximální možné kvalitě. Rozdíl po vypnutí je patrný na první pohled, nastavení však nemělo vliv na framerate.

Hlavní světla vozidel


Hlavní světla vozidel Zapnuto (po najetí myší se zobrazí Vypnuto)

Nastavení hlavních světel vozidel ovlivňuje, zda v noci světla aut skutečně osvětlují krajinu, nebo jde jen o bíle svítící body. Výkon po vypnutí vzrostl z 20 na 23 fps.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning