LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu
PCTuning Článek

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

24. 8. 2010 03:00 19

Toužíte po velmi elegantní a maximálně funkční skříní? Chcete něco menšího a přitom stále dostatečně prostorného pro svojí fullATX desku? Tak možná právě pro vás bude vhodný dnešní článek. Podíváme se totiž na case LianLi PC-A05N, která dokáže nabídnout obě tyto vlastnosti a navíc poměrně rozumnou cenu a slušnou výbavu.

Reklama
Reklama

Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná opět o jednu řadovou a ničím výjimečnou case od tohoto již velmi proslulého výrobce. Ano, LianLi vyrábí skříně opravdu velmi kvalitní a co do funkčnosti také velmi praktické. Jejich koncepce je však v rámci nižší a střední třídy (tedy té dostupné), dost podobná již řadu let. 

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Vše trošku zamíchala platforma ITX, která donutila ty výrobce, kteří chtěli tyto skříně nabídnout, vytvořit něco nového. I to se podle mého názoru právě LianLi povedlo a důkazem mohl být již dříve testovaný model Q-07, stejně tak několik dalších modelů, které jsou doslova trpaslíky.

Kde ale skončily dříve tolik oblíbené mini-towery? Skříně, které jsou schopné pojmout ATX desku, i když velmi často pouze v provedení micro, ale není nutná investice do všech nových komponent právě pro ITX. Zároveň existuje jistě mnoho lidí, kteří prostě ITX řešení domů nechtějí a jsou stále věrní starému a dobrému ATX. A možná právě pro vás, pokud do této kategorie patříte, nabídla před časem společnost LianLi dnes testovaný model s označením PC-A05N.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

A05N totiž spadá právě do segmentu mini-tower skříní, která v našem případě je schopna pojmout dokonce fullATX desku! Ptáte se, jak je to při takových rozměrech možné? No samozřejmě odlišnou koncepcí interiéru skříně. Ten je totiž naprosto netypicky přeorganizován, ale k tomu se dostaneme později. Nejdříve je potřeba nahlédnout na celkovou specifikaci tohoto modelu a poté teprve vytáhnout case z krabice.

Specifikace:

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Balení a příslušenství

Co říci ke krabici, než „typická“? V tomto případě opravdu nečekejte nic tak revolučního, aby z toho zrak přecházel. LianLi už dlouhá léta svoje skříně balí stejným způsobem. Tedy žádné barevné a grafikou přeplněné krabice z lesklého kartonu, jako známe např. od CoolerMasteru. Pouze velmi pevná bedna z obyčejného žlutého kartonu, která je jen opatřena nejnutnější grafikou, aby byl možný náhled na specifikaci a vzhled skříně a samozřejmě nesmí chybět ani logo výrobce.
Překvapení nečeká ani uvnitř, jelikož ve chvíli, kdy krabici rozlepíte, najdete zde maximálně dva marketingové letáky, kde na jednom je možné najít další skříně tohoto taiwanského výrobce a na druhém tzv. univerzální příslušenství, s kterým se v poslední době u LianLi nějak „roztrhl pytel“.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Balení je jednoduché, ale přitom pro LianLi naprosto typické.

Pak už snad jen polystyrenové odlitky a velký igelitový pytel a jsme u samotné skříně. Krabice a celkově uložení skříně je však naprosto dostačující pro bezpečnou přepravu a i když se mi to u LianLi ještě nestalo, věřím, že ani větší náraz by se skříní nic neudělal.

Je mi ale jasné, že povídačky kolem obalu skříně vás tolik zajímat nebudou, takže konec a pojďme se podívat konečně na tu krásku.


Když case posadíte na stůl, tak v podstatě asi neobjevíte nic natolik zvláštního, aby bylo jasné, že se jedná o nějakou odlišnou case. Vše prostě vypadá kvalitně a elegantně, ale v rámci produktů této společnosti prostě úplně standardně. A ono taky z venku být vidět nic nemá – všechny odlišnosti se skrývají až „pod kapotou“, teď je ale důležitý exteriér.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Skříň je jak jinak, než hliníková – a to kompletně. Výjimku tvoří snad jen několik plastových prvků, které černý kartáčovaný hliník doplňují, ale jinak nic. 381mm výšky také napovídá, že se nemůže jednat o standardní middle-tower. To se projevuje i na čelním panelu, který přeci jenom nabídne méně pozic, než právě zmiňované middle-towery.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Jednoduchý a elegantní vzhled - to je druhé jméno LianLi..

Máme zde tedy dvě pozice pro velká 5,25“ zařízení a jednu externí pozici pro 3,5“ zařízení. Pokud tedy máte například čtečku paměťových karet a zároveň si chcete pořídit regulátor otáček ventilátorů, doporučuji sáhnout hned po 5,25“ variantě, jelikož oboje do této case prostě nedáte. Všechny záslepky jsou navíc pevné, takže pokud nebudete mít černou mechaniku nebo se vám jednoduše ani černá nebude v této case líbit, musíte si volitelně výklopnou krytku dokoupit. Je ale fakt, že to už není zase tak dramatická částka, aby to byl nějaký velký problém.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Na levé straně čelního panelu, kousek pod záslepkami, se pak nachází dvojice tlačítek – logicky – velký power a malý reset. Tlačítka jsou vsazena do hliníkového plechu a použitým materiálem je černý plast. Jedná se o základní typ, který montuje LianLi takřka do většiny case střední a vyšší třídy. A osobně proti nim ani nic nemám. Jejich kvalita je slušná, stisk příjemný a především jistý, jen reset je možná až příliš malý a k jeho sepnutí si budete asi raději brát nějakou pomůcku, např. v podobě tužky, apod.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Zpracování je perfektní v každém detailu.

Koncepcí jsou však trošku odlišné, než u starších modelů, jelikož už není spínač součástí tlačítka samotného, ale tištěný spoj s mikrospínači je připevněn přímo na šasi skříně a plastová tlačítka slouží v podstatě jen jako nástavce. Pokud tedy není přední panel dokonale upevněný, nebudou tlačítka fungovat. Na druhou stranu považuji toto řešení za vhodnější, jelikož je menší riziko opotřebení, i když je fakt, že zrovna tyto dvě tlačítka nejsou tak markantně používána oproti, např. klávesám na klávesnici, apod. Takže o nějakém opotřebení se zde asi bavíme spíše zbytečně.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Pod tlačítky se pak již nacházejí pouze dvě LEDky, které indikují zapnutý stav PC a aktivitu disku. Ty jsou velmi decentní. Pro obě je volena modrá barva, takže v noci mohou trošku rušit, protože modrá je k očím asi nejagresivnější, nicméně díky tlumení přes plexi světlovod je to možné přežít. Na čelním panelu se pak jedná o tak malou tečku, že se opravdu není čeho bát.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

A tím v podstatě mohu ukončit čelní panel, protože mě nenapadá, co více k němu dodat. Nejvíce stejně naznačí fotky. Spodní lem ještě obohacuje logo výrobce, jehož výrobní technologie se od minule trochu změnila. Už se nejedná pouze o broušený hliník, ale je použito jakési epoxidové pryskyřice, takže logo vypadá možná více plasticky, ale už na mě nepůsobí 100% luxusním dojmem – to je možná škoda.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Ještě mě také napadá, že jsem pozapomněl na boční ventilační otvory, ty si totiž model A05 převzal od předešlých modelů a je vidět, že LianLi asi tuto cestu považuje za správnou. Já si však nejsem úplně jistý, protože konkrétně u tohoto modelu bych se po delší době bál znečištění prachem. K tomu se ale dostaneme ještě později. Z hlediska designu jsou tedy boční hrany čelního hliníkového panelu opatřeny decentní perforací, čímž je asi nejvýrazněji narušena jinak naprosto jednolitá plocha jak profilového pohledu, tak i s dalších úhlů.


A dostáváme se o kousek dále, k exteriéru samozřejmě patří i bočnice a stropní panel. Záměrně říkám pouze stropní panel, jelikož šasi je v tomto případě samonosná a strop tedy slouží pouze jako kryt. Všechny tyto díly jsou vyrobeny z 1mm hliníku, který je velmi kvalitně a přesně naohýbaný – tak, jak jsme u LianLi již zvyklí. Veškerý povrch je navíc opatřen černým eloxem a hliník je kartáčovaný. A kupodivu je to vše, co lze k exteriéru říci, jelikož na bočnicích nenajdete naprosto nic, co by tento příjemně decentní vzhled narušovala.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Svléknutá A05N - i takhle jí to docela sluší, že?

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Panel spínačů a stavové LEDky...

I když jedna výjimka by tu byla – tou je pozice pro horní konektory. Ta se nachází ve stropě a je opatřena hliníkovou krytkou, kterou je možné „zacvaknout“. Po ní se pak nachází dvojice USB konektorů a front audio. Toto řešení je samozřejmě praktické, pokud máte case vedle stolu, ale ve chvíli, kdy používáte jeden z mnoha na trhu nabízených PC stolů a case ukryjete do předpřipravené pozice, o tyto konektory pravděpodobně přijdete, jelikož jsou možná až příliš hluboko.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Konektory USB a audio se přesunuly do horní části skříně - pro někoho proktické, pro jiného nikoliv...

Nutno však poznamenat, že toto rozhodně není jediná case, která toto řešení volí, ba spíše naopak – v poslední době je to řešení nejčastější. Doporučoval bych však, abyste při koupi na toto brali zřetel, protože pak by nevyužitelnost „čelních“ konektorů mohla zamrzet.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

K exteriéru by pak mohla být přiřazena ještě spodní části skříně, i když tak je samozřejmě již pevnou součástí šasi. Nicméně ani zde nečekejte to zmiňované překvapení, jelikož dno case je naprosto standardní – rovné, pouze opatřeno čtveřicí plastových nožiček. Ty jsou vyrobeny z tvrdšího plastu, ale sedí velmi dobře podle testu i slušně tlumí přenos vibrací, i když si myslím, že zajímavou volbou mohou být i hliníkové nožky s gumovými silentbloky, které LianLi nabízí jako příslušenství. Nicméně originální nožičky nevadí a svojí funkci plní naprosto dostatečně.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Zadní část?

Tady už vám asi pomalu dojde, o jaké překvapení, že se jedná. Uložení desky je totiž hned na první pohled opačné, než jsme u ATX case zvyklí. Neotevíráme totiž levou bočnici, ale tu pravou a deska je uložena otočením o 180°.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Tím ale nejsme u konce. Díky malé výšce by vám asi mělo vrtat hlavou, jak je možné do case instalovat fullATX desku. A v zadní části je toto vysvětleno, řekl bych, dostatečně názorně. Zdroj se totiž montuje do přední části skříně a dozadu je vyveden pouze konektor pro napájení. Tím se ušetří drahocenné místo na výšce skříně a přitom jsem ani neměl pocit, že by uvnitř bylo nějak znatelně méně místa.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

S tímto netypickým rozložením interiéru pak souvisí i přeorganizované airflow, které není zepředu dozadu, ale naopak – zezadu dopředu. Právě z tohoto důvodu jsem na minulé straně mluvil o možnosti ucpání perforací prachem, jelikož žádný z otvorů není osazen prachovými filtry. Zde by však bylo ideální řešením právě zadní otvor takovým filtrem opatřit a pak by prach neměl kudy do case vnikat. Troufám si říci, že toto řešení je i pro údržbu pohodlnější, než pokud je prachový filtr v přední části při standardním airflow, jelikož pak je povětšinou nutná demontáž čelního panelu pro vyčištění.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Zbytek zadní části je už tvořen pouze hliníkovými částmi s decentní perforací, která by však mohla při použití prachového filtru být značně negativní, ale i to se samozřejmě dá řešit mnoha způsoby.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Když se však ještě vrátím k zadnímu (intake) ventilátoru, tak musím poznamenat, že LianLi jej osadil dokonce drátěnou mřížkou na místo velmi časté perforace v šasi, což má za následek nejenom jednoduchou možnost výměny za prachový filtr, ale také a to především, pokud mřížku zachováme, tak vznikající aerodynamický hluk je o poznání menší, než při druhém možném řešení. Takže zde má LianLi palec nahoru a to dvojnásob, jelikož uložení ventilátoru je navíc opatřeno gumovým těsněním proti šasi.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu


Přes lopatky ventilátoru se dostáváme do interiéru. Ten je opravdu naprosto odlišný od jiných modelů této kategorie skříní, jelikož přední uložení zdroje z části omezuje pozice pro disky a další mechaniky. Nemyslím si však, že natolik, aby to bylo pro někoho zásadní – však kdo má dnes více než dva pevné disky a jednu optickou mechaniku? A toto do A05N bez problémů nainstalujeme, takže není co řešit.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Zdroj navíc po disky perfektně zapadne a my máme příjemný přístup jak ke kabeláži, tak i k základní desce. Možná snad je montážní šířka (hloubka) skříně by mohla být větší, jelikož s delšími kartami bude jistojistě problém.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Interiér - celkový náhled - jednou bez a podruhé spolu s komponentami.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Jinak je ale interiér pojat poměrně střídmě. Šasi je kompletně vyrobeno z 1,5mm hliníku, který je jen decentně zaleštěný, takže působí luxusně, ale zase uchovává velmi rád otisky prstů apod. S materiálem se navíc docela šetřilo a to i přes fakt, že šasi je samonosná. Horní profily jsou naohýbané, aby v maximální míře zpevňovali case, za to deska pro uložení základní desky je velmi jednoduchá. V podstatě se jedná pouze o hliníkový plech s předpřipravenými závity, který je na konci jemně ohnutý pro zvýšení pevnosti. Navíc pokrývá pouze prostor základní desky, takže v přední části vidíme až přímo bočnici.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Úplně holá šasi - velmi dobře drží i bez krytování.

Koš na pevné disky je možné odšroubovat (4 šrouby M3 s křížovou hlavou s čelní strany) a ten poslouží k bezšroubkovému uchycení až 3 pevných disků. I když slovo „bezšroubkové“, je v tomto případě trošku zavádějící, jelikož na disk je vždy nutné našroubovat speciální šroub s gumovým kroužkem a následně můžeme disk uložit do koše. Díky tomuto řešení je však značně omezen přenos vibrací na koš a celé šasi.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Uchycení pevných disků s antivibračními podložkami.

Pokud budete chtít demontovat čelní ventilátor, který se z části stará právě i o chlazení pevných disků, tak je nutná demontáž koše, jinak se k disku nedostaneme. To jen jako poznámku.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

5,25" mechaniky lze uchytit bezšroubkově za pomoci těchto pojistek.

Pokud mluvíme o koši pro optické mechaniky, případně o té jedné externí 3,5“ pozici, tak ten je upevněn přímo na šasi. Uložení mechanik je možné jak bezšoubkově – plastovou pojistkou, tak stejně tak dobře ještě zajistit šroubky, což bych doporučoval. U malé 3,5“ pozice je nutné použití šroubků, tam to bohužel jinak nejde.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Když se ještě vrátím e zdroji, tak ten se upevňuje přes speciální rámeček pro fullATX formát. Montáž je možná oběma směry, tedy jak ventilátorem dolů, tak i nahoru (u verze s 120-140mm ventilátorem), nicméně moc si neumím představit, proč volit ventilátoru dolů, jelikož by neměl příliš odkud nasávat. V podlaze otvor nečekejte.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Součástí case je navíc i prodlužovací kabel, který zapojíte do zdroje v přední části a následně kabel pro standardní zásuvku už připojujete zezadu skříně. Trošku mě překvapilo dosti odfláknuté řešení této redukce, jelikož právě v zadní části, kdy je poměrně dobře vidět, nejsou kabely opatřeny alespoň bužírkou. Viditelná barevná izolace tří vodičů moc oku nelahodí, ale zranění elektrickým proudem se být nemusíte – zase tak odfláknutá redukce není. Jen bych asi u case za cenu kolem 3000,- čekal trošku víc.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Zdroj si pěkně fouká dopředu...

A co k šasi dodat? Rozhodně patří k těm lepším a především se mi velice líbí její samonosná konstrukce a celková pevnost. Navíc vnitřní rozložení je prostorově velmi efektivní a pro organizaci, ale i chlazení si myslím, že také. Jsem rád, že LianLi se snaží zachovávat uchycení komponent přes šrouby, i když u mechanik máme i alternativní volbu, nicméně např. přídavné karty je vždy nutné šroubovat. V tomto směru jsem asi trošku zpátečnický, ale šroubům prostě věřím, oproti různým plastovým pojistkám, apod.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Jako poslední informaci, bych se ještě zmínil o hraně šasi, na kterou dosedají bočnice. Ta je totiž opatřena speciálními silikonovými kuličkami, které zajišťují, že bočnice je vždy uchycena napevno a zároveň velmi efektivně zabraňují vibrování bočnic. Tento systém jsme už nedávno u jedné case od LianLi viděli a nevidím důvod, proč ho nepoužívat i u dalších modelů.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu


A tím se dostáváme k samotnému závěru dnešní recenze. Než však zmíním hodnocení, budou vás jistojistě zajímat především teploty naměřené v této skříni. Já jsem s dovolením použil pro adekvátní srovnání komponenty z minulé recenze. Takže v následující tabulce jsou uvedeny testovací komponenty:

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Dále díky faktu, že již máme několik skříní, ve kterých byla daná sestava testována, můžeme se podívat na graf srovnání teploty CPU v jednotlivých skříních. Srovnání je to poměrně zajímavé, jelikož je patrný vliv hliníkové konstrukce. Například oproti ocelovému a ještě odhlučněnému Sileu 500 od společnosti CoolerMaster, který v minulém testu měl 48°C (teplota idle bez přídavných ventilátorů), se dnes s LianLi dostáváme na příjemných 46°C. I když to jsou pouhé dva stupínky, tak komponenty toto určitě ocení. Více tedy srovnávací graf.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Dále se pak dostáváme ještě k samostatným testům v rámci dnešního kousku, tedy modelu A05N. V tabulce jsou uvedeny teploty jednotlivých komponent, ať při běžném provozu nebo při zátěži. Pro ještě větší přehlednost doporučuji shlédnout ještě čtveřici následujících grafů.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Teplota procesoru stoupla po zaokrouhlení o 20°C při zatížení, což je samozřejmě dosti výrazná hodnota, ale to už je dáno kusem procesoru, takže vypovídající je především rozdíl teplot se zapnutým nebo vypnutým ventilátorem (respektive ventilátory).

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

U grafické karty tento skok při zátěži není až tak propastný, nicméně i zde je patrný vliv zapnutého ventilátoru uvnitř skříně, což je samozřejmě logické. Podobně tomu je i dále u základní desky, kde probíhalo měření za pomoci integrovaného čidla a zobrazení přes BIOS (případně monitorovací program).

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

A to je k teplotním testům modelu A05N vše. Na první pohled je vidět, že hliníková konstrukce a velmi dobře vymyšlený airflow pozitivně napomáhá provozním teplotám všech komponent ve skříni a jsem rád, že se nesplnily představy o tom, že by např. grafická karta nebyla úplně kvalitně ochlazována díky netypické konstrukci. S klidným svědomím tedy můžeme přejít k závěrečnému zhodnocení.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu


LianLi nám opět nabízí velmi kvalitní základ pro vaše domácí multimediální centrum, stejně tak jako základ pro elegantní a reprezentativní pracovní náčiní do kanceláře. Matně černý kartáčovaný hliník působí natolik neutrálně, že se za tuto skříň nemusí stydět absolutně nikdo.

Já bohužel už budu asi působit nudně, jelikož právě styl designu LianLi pořád tak vychvaluji – mám však rád funkční a přitom jednoduchý vzhled, což je přesně to, co LianLi svým zákazníkům nabízí. A05N není výjimkou, ba spíše naopak – naprosto přesně razí jednotný styl společnosti a navíc ještě přidává trochu toho inovátorství díky odlišné vnitřní konstrukci, která však z venku není nijak patrná.

Abych však pořád nepěl pouze ódy, tak zklamáním by mohla být určitě cena, která je opět dosti vysoká na to, že se vlastně jedná o základní sérii skříně bez obsáhlejšího příslušenství. No co naplat, kdo si jí bude chtít koupit, tak takovou částku oželí a koho cena odradí, tak bude jistě spokojený stejně, ne-li více, když pořídí nějakou levnější kolegyni.

Co se zpracování týká, tak chválit by se dala především dobře zpracovaná samonosná konstrukce, která opravdu dokáže počítač udržet pohromadě. Stejně tak gumové silentbloky u pevných disků jsou velice přínosné i přes fakt, že uchycení je pevné podobně, jako v případě přišroubování.

U novějších modelů LianLi navíc do bočnic přidává silikonové kuličky pro zamezení přenosu vibrací na bočnice, což je častý problém levnějších konkurentů. Takže opět mohu jen chválit a přidával plusové body.

Silikonové kuličky, které zamezují přenosu vibrací na bočnice.

Co se negativ týká, tak následující tabulka je bude stručně specifikovat, nicméně na vysvětlenou. Silně mě zklamalo zpracování napájecího kabelu zdroje, který by přeci jen u takto drahé skříně mohl být trochu lépe zapracován do interiéru. Nemluvě o použití příliš krátké smršťovací bužírky na konci kabelu, kde pak asi 5mm vykukovala barevná izolace jednotlivých vodičů. To je podle mého odfláknuté a nic jiného.

Drobným nedostatkem pak může být absence eSATA konektoru na stropním panelu a hlavní nedostatek, kterým je cena, jsem už zmiňoval. Tím bych tedy dnešní test ukončil a zároveň podotknul, že pokud by se mě někdo ptal, zdali tuto case doporučit, či nikoliv, tak řeknu ano...

Skříň byla do testu zapůjčena v rámci úpravy na stoobimodding.com.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning