
LinuxFX: tváří se to jako Windows, ale Windows to nejsou | Kapitola 4
Seznam kapitol
Dnes se podíváme na trochu kontroverzní distribuci. Snaha napodobit Windows se zde dostává až do absurdních rozměrů. Dokonce mají i doménu windowsfx.org. Ovšem skrývá se za tím celá řada problémů.
Co říci závěrem. Tato distribuce je něco, co skoro nejde pozitivně hodnotit. Vzhled Windows je dotažený, vypadá velmi přesvědčivě. Bohužel tohle je úplně všechno co je pozitivní.

Prvním problémem je vyžadování placené registrace u prográmků od poskytovatele distribuce. A nízká bezpečnost uložení dat registrace. Nedávné problémy, o nichž jsme mluvili v první kapitole, jsou varovné.
Pokud chcete jenom zkoušet, určitě nic neregistrujte a neplaťte. Vypadá to, že dotyčné programy se spokojí pouze z hláškou že testovací období uplynulo a dále budou fungovat. Jak je to však s legálností použití, to nevím.
Software od tvůrce distribuce mimo repozitáře, který je aktualizovaný speciálním prográmkem, je přinejmenším trochu divný. Vrcholem pak je, že se v krátkém časovém úseku a bez vkládání nových repozitářů objevují konflikty závislosti. Tohle je velký problém. Určitě neřešitelný pro toho, kdo se naláká na vzhled Windows a podporu aplikací Windows ihned po instalaci.
Problém s nemožností přihlášení na uzamykací obrazovce a nutností použít volbu přepnout uživatele je proti prvním potížím již poměrně triviální. Stejně jako některé chyby nainstalovaného softwaru.
Tuto distribuci nelze doporučit nikomu. Začátečník nad ní zapláče a pokročilý nabízené benefity neocení. V případě potřeby si je snadno zařídí na jakékoliv distribuci Linuxu, tady by jen zbytečně ztrácel čas laděním a řešením problémů.