Lego Saturn V / Apollo
PCTuning Článek

Naprosté šílenství: Saturn V / Apollo

Michal Rybka
Michal Rybka
15. 5. 2021 03:00 16 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Naprosté šílenství 2. Věrnější stavebnice 3. Kráva od LEGO 4. První stupeň 5. Pod panely prvního stupně 6. S citem 7. Pět obrovských motorů 8. Druhý stupeň
9. Na šest minut stoupání 10. Třetí drobeček 11. Špunti na jeden špunt 12. LEM a miniLEM 13. I počítač pro Apollo 14. Jsme kompletní 15. Největší odpadek v historii 16. I po stavbě si vyhrajete

Projekt Apollo je považován za ohromný technologický úspěch Američanů. Čím více ho ale studujete, tím odvážnější a šílenější vám začne připadat: Je to úplně na hlavu. A velmi dobře to vysvětluje, proč jsme s létáním na Měsíc přestali!

Reklama
Reklama

Druhý stupeň je podstatně menší než ten první, odděluje se v deváté minutě mise. Celkový čas hoření je šest minut dvacet sekund. Ani ten ale nevynese loď na finální oběžnou dráhu!

Dva červené zámky drží třetí stupeň, ten sám se opírá o válcové opěrky. Zbytek struktury drží přechodové dílky, které tvoří adaptér mezi druhým a třetím stupněm (forward skirt).

Pětice motorů J-2 je podstatně drobnější než F-1: Každý má délku 3,3 metru a šířku 2 metry.  Na modelu je vidět čtveřice úchytů, které ho spojí s prvním stupněm.

Druhý stupeň má jen 25 metrů délky – a vedle toho prvního vypadá jako trpaslík. Prázdná hmotnost je 36 tun, naplněný palivem má 480 tun.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning