Lego Saturn V / Apollo
PCTuning Článek

Naprosté šílenství: Saturn V / Apollo

Michal Rybka
Michal Rybka
15. 5. 2021 03:00 16 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Naprosté šílenství 2. Věrnější stavebnice 3. Kráva od LEGO 4. První stupeň 5. Pod panely prvního stupně 6. S citem 7. Pět obrovských motorů 8. Druhý stupeň
9. Na šest minut stoupání 10. Třetí drobeček 11. Špunti na jeden špunt 12. LEM a miniLEM 13. I počítač pro Apollo 14. Jsme kompletní 15. Největší odpadek v historii 16. I po stavbě si vyhrajete

Projekt Apollo je považován za ohromný technologický úspěch Američanů. Čím více ho ale studujete, tím odvážnější a šílenější vám začne připadat: Je to úplně na hlavu. A velmi dobře to vysvětluje, proč jsme s létáním na Měsíc přestali!

Reklama
Reklama

Takhle vypadá loď ve fázi TLI (Trans Lunar Injection). Nouzová věž je pryč, motor J-2 se zažíhá podruhé a akceleruje loď z oběžné dráhy Země.

Když je Lunar Module Adapter uzavřený, není vidět, jestli je LEM uvnitř, anebo ne. Takže ho klidně můžete osadit do měsíčního minidiorama.

Přišel čas osadit třetí stupeň na druhý – což vyžaduje, že si dáte bacha na správné natočení třetího stupně. Musí se to zacvaknout pořádně!

Jesus F. Christ, to je ale obluda! Teprve po sestavení vám dojde, co přesně znamená, že raketa Saturn V má startovací výšku 110 metrů a hmotnost 3 miliony kilogramů! Každý jeden start přišel na 185 milionů USD v cenách 60. let – více než miliarda dolarů v současných cenách!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning