Nejočekávanější hry pro PC na podzim 2018
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Nejočekávanější hry pro PC na podzim 2018

Nejočekávanější hry pro PC na podzim 2018 | Kapitola 4

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

26. 9. 2018 03:00 18

Seznam kapitol

1. Life is Strange 2 2. FIFA 19 3. Forza Horizon 4 4. Assassin´s Creed Odyssey
5. Cod: Black Ops 4, Call of Cthulhu 6. Overkill´s The Walking Dead, Grip 7. Hitman 2, Fallout 76 8. Battlefield V, Artifact

Po nudné letní sezóně provázené horky k zalknutí nebývale rychle udeřil podzim, ať už co se týče nepříjemného lezavého počasí, nebo i z pohledu zvýšené vydavatelské a vývojářské aktivity a velkého počtu vydávaných her her. Abyste o nic nepřišli, přinášíme vám přehled těch nejlepších her s oficiálním datem vydání ještě letos na podzim.

Reklama

Assassin

s Creed Odyssey

Nejočekávanější hry pro PC na podzim 2018
i Zdroj: PCTuning.cz

Nejnovější pokračování sáhodlouhé série akčních RPG Assassins Creed nás tentokrát vezme na výlet do starodávného Řecka a udělá z nás chrabrého Sparťana. Příběh této hry však bude zajímavý také tím, že opustí nalajnovaný koridor a dá nám volnou ruku v dialozích, díky čemuž bychom prý v některých místech mohli dokonce přehodit výhybku. K dispozici je navíc český dabing, takže si tyhle volby skutečně můžete užít, i pokud nerozumíte například anglicky.

Volit si ale budeme moci i v dalších směrech. Začíná to volbou postavy, kdy je k dispozici zástupkyně něžného pohlaví Kassandra, stejně jako její mužský protějšek Alexios. Jenom je škoda, že tato volba je více méně kosmetická a navíc ze hry úplně vyškrtne druhou postavu.

Dále je třeba zvolit si zaměření hlavní postavy (válečník, vrah atd.) nebo její oblečení (sparťanská zbroj, asasínská kápě atd.), díky čemuž bychom se měli více vnořit do hry a necítit se jako pouzí diváci.

Souboj je podle prvních ohlasů příjemně plynulý, přičemž se liší podle toho, jakou zbraň zrovna budete mít v ruce. Mě však asi nejvíc zaujal nový systém krádeží, kdy postavy budou vnímat, zdali vybíráte truhly, které vám nepatří a případně na vás také vypíšou nějakou odměnu. Vy se pak lovcům hlav můžete bránit mimo jiné tím, že postavu, která na vás vypsala odměnu, prostě zamordujete.

Asi největší ohlas před vydáním hry vzbudilo video, v němž se hlavní postava utká s medúzou. V rámci tohoto souboje je třeba medúzu mordovat, zároveň však musíte uhýbat jejím pohledům. Video přikládám pro ilustraci pod tento text.

Obecně vzato, Assassins Creed Odyssey by měla být v mnoha ohledech mnohem povedenější než už tak dostatečně dobrý předchozí díl Assassins Creed Origins. Pokud vám tato série vyloženě nevadí (najdou se tací), nelze jinak, než vám tuto hru doporučit. Assassins Creed Odyssey vychází 2. října.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama