PCTuning Článek

Samsung R480 — malý, cenově dostupný a výkonný

tomas-sulc
Tomáš Šulc
2. 4. 2010 01:00 25 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Samsung R480 — hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru 7. Testy operační paměti
8. Testy grafické karty - standardní 9. Testy grafické karty — rozšířené I 10. Testy grafické karty — rozšířené II 11. Testy grafické karty — rozšířené III 12. Testy pevného disku 13. Test výdrže akumulátoru 14. Vyhodnocení a závěr

Ačkoliv je náš trh otevřený již přes dvacet let, někteří výrobci u nás své produkty dlouho neprodávali. Ve světě počítačového hardwaru to byl třeba Samsung se svými notebooky. Od počátku roku ale u nás začala fungovat distribuce. A byla by velká škoda nepodívat se na jich malý 14" stroj, který o sobě zároveň tvrdí, že si poradí i s nejnovějšími hrami.

Reklama
Reklama

Design

Design je jedna z věcí, na které Samsung sází. Netradiční nejsou tvary (ty naopak ničím nepřekvapí), ale barevná kombinace. Ta totiž přechází plynule z tmavě červené do černé, což působí velmi dobře, lak je navíc zpestřen bílými proužky. On se notebook celý snaží co nejvíce zaujmout na první pohled a jak jste si už nejspíš podle fotek všimli, je celá šasi neprakticky leklá jenom proto, že v obchodě to prostě vypadá dobře.

Materiály/provedení

Pohybujeme se v cenové relaci okolo dvaceti tisíc korun a těžko lze proto u notebooku zaměřeného na co možná nejvyšší výkon čekat jiné materiály než plasty. To mi samozřejmě nijak nevadí a pochvalu si zaslouží jejich dobré zpracování. Co však kritizovat musím je to, že jsou plasty lesklé. Vadí vám otisky prstů úplně všude? Pak tady rozhodně nejste na dobré adrese.

Slabé dílenské zpracování bylo to, co jsem minulý týden u Aceru kritizoval nejvíce a proč jsem mu nedal ocenění. Takže jak je na tom dnes Samsung? Naštěstí o mnoho lépe. Dílenské zpracování sice samozřejmě není na úrovni business notebooků těch nejprestižnějších výrobců, nicméně kvalita potřebám běžného uživatele bohatě postačuje a i detaily přesně sedí stejně jako třeba zabroušené hrany. Oproti minulému týdnu jsem byl tentokrát naprosto spokojen.

Rozměry

Také rozměrově je R480 proti 5740G výrazně menší. A to jednak na šířku ( o téměř šest centimetrů), ale zejména v hmotnosti. Možná si pamatujete, že nízkou hmotnost jsem před týdnem u Aceru vyzdvihoval, tady je to ještě o něco lepší. Včetně zdroje má notebook jen dva a tři čtvrtě kilogramu, takže mobilita není vůbec žádný problém, byť rozdíl v rozměrech a hmotnosti třeba proti 10" netbookům je samozřejmě značný.

Víko


-pro zvětšení klikněte-

Na víku s logem Samsung je dobře vidět zajímavé barevné řešení celého stroje, ale bohužel také zmiňovaný nepraktický lesklý design.

Spodní kryt


-pro zvětšení klikněte-

Zespodu jsou jen licenční štítky výrobce a otvory pro zlepšení chlazení.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning