PCTuning Článek

Samsung R480 — malý, cenově dostupný a výkonný

tomas-sulc
Tomáš Šulc
2. 4. 2010 01:00 25 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Samsung R480 — hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru 7. Testy operační paměti
8. Testy grafické karty - standardní 9. Testy grafické karty — rozšířené I 10. Testy grafické karty — rozšířené II 11. Testy grafické karty — rozšířené III 12. Testy pevného disku 13. Test výdrže akumulátoru 14. Vyhodnocení a závěr

Ačkoliv je náš trh otevřený již přes dvacet let, někteří výrobci u nás své produkty dlouho neprodávali. Ve světě počítačového hardwaru to byl třeba Samsung se svými notebooky. Od počátku roku ale u nás začala fungovat distribuce. A byla by velká škoda nepodívat se na jich malý 14" stroj, který o sobě zároveň tvrdí, že si poradí i s nejnovějšími hrami.

Reklama
Reklama

Kvalita zvuku a reproduktorů

Jak je tomu u malých notebooků zvykem, i Samsung R480 má jen dva malé reproduktory. Ty jsou umístěné zespodu šasi a z jejich zvuku se na zadek rozhodně neposadíte. Jejich kvalita sice není vyloženě špatná a třeba pro ozvučení videa na internetu se ještě dají použít, nicméně víc toho po nich nechtějte a na poslech hudby, případně vážnější hraní her bude nutné si koupit sluchátka.

Chlazení - provedení

 -pro zvětšení klikněte-
-pro zvětšení klikněte-

Chlazení počítače je řešeno zcela standardním způsobem. Teplo od procesoru a grafické karty odvádí dvě měděné heatpipe na pasivní chladič, který je profukován ventilátorem a teplo odchází skrz zadní hranu ven ze šasi.

  V klidu V zátěži
Procesor 39 °C 63 °C
Grafický čip 45 °C 72 °C
Pevný disk 38 °C 44 °C

Co se týče teplot, nemám žádných výhrad a všechny hodnoty jsou v normě. Výhrady mám však ke kvalitě rozvodu tepla, přibližně střed klávesnice se totiž při dlouhodobém zatížení prohřeje a psaní (či spíše hraní) na klávesnici tak není úplně příjemně.

Chlazení - hlučnost

Kancelářská práce ve Windows

Při nenáročné práci ve Windows se ventilátor v notebooku točí jen na velmi nízké otáčky a stroj je poměrně tichý. Přes den jej nebudete vůbec slyšet, večer jen v případě, že se na hluk chlazení budete vyloženě soustředit.

Hraní počítačových her

K mému příjemnému překvapení byl ventilátor po hodině v plné zátěži téměř stejně hlučný jako v klidu, což je výborná zpráva. Nemusíte se proto obávat žádného "funění" typického pro výkonné herní laptopy. Při hraní přes den ventilátor nebudete vůbec slyšet, večer sice mírně slyšet je, ale rušit vás určitě nebude.

Záruka

Samsung ke svým notebookům standardně dává dvouletou mezinárodní záruku běžného typu, kdy notebook v případě poruchy posíláte do servisu, který má ze zákona 30 dní na to, aby vám notebook opravil. Příplatkové rozšíření záruky Samsung jako je třeba next business day nebo záruka náhodného poškození u nás Samsung vůbec nenabízí.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning