PCTuning Článek

Samsung R480 — malý, cenově dostupný a výkonný

tomas-sulc
Tomáš Šulc
2. 4. 2010 01:00 25 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Samsung R480 — hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru 7. Testy operační paměti
8. Testy grafické karty - standardní 9. Testy grafické karty — rozšířené I 10. Testy grafické karty — rozšířené II 11. Testy grafické karty — rozšířené III 12. Testy pevného disku 13. Test výdrže akumulátoru 14. Vyhodnocení a závěr

Ačkoliv je náš trh otevřený již přes dvacet let, někteří výrobci u nás své produkty dlouho neprodávali. Ve světě počítačového hardwaru to byl třeba Samsung se svými notebooky. Od počátku roku ale u nás začala fungovat distribuce. A byla by velká škoda nepodívat se na jich malý 14" stroj, který o sobě zároveň tvrdí, že si poradí i s nejnovějšími hrami.

Reklama
Reklama

Vstupy/výstupy


-pro zvětšení klikněte-

Na levém boku notebooku je zdířka pro zdroj, ethernet, analogový i digitální výstup na monitor, eSATA konektor kombinovaný s Power USB, dvojice bežných USB a dva audio konektory.


-pro zvětšení klikněte-

Z druhé strany je ExpressCard slot, optická mechanika, USB port a otvor pro zámek typu Kensington.


-pro zvětšení klikněte-

Zezadu je jen vývod chlazení.


-pro zvětšení klikněte-

Zepředu je pouze čtečka paměťových karet. Celkově jsem byl s množstvím konektorů výjimečně spokojený (ze standardních rozhraní chybí snad jen FireWire, což se dá odpustit) a vyhovovalo mi i jejich rozložení.

Webová kamera

Webová kamera ukrytá ve víku má dva režimy rozlišení. Ten vyšší je 1280 × 1024 px, jdou v něm však dělat pouze statické obrázky a videa nikoliv. Druhým módem je pak klasický VGA (640 × 480 px). I v tomto poměrně nízkém rozlišení se však obraz mírně trhá a patrná je také odezva, byť oba problémy nejsou tak velké, aby se kamera nedala v praxi používat.


-pro zvětšení klikněte-

Operační systém

K notebooku dostanete originální licenci na operační systém Windows 7 ve verzi Home Premium. Ty byly na notebooku také předinstalované, k mému překvapení však pouze v 32bitové verzi, což mi vzhledem s 4 GB operační paměti přijde jako velký škoda. Nicméně samotný systém se choval velmi svižně, což se koneckonců dalo od poměrně silného notebooku čekat.

Příslušenství

Samsung se v přibaleném příslušenství zařadí po bok Aceru, v krabici kromě notebooku a zdroje najdete jen pár papírových manuálů.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning