PCTuning Článek

Samsung R480 — malý, cenově dostupný a výkonný

tomas-sulc
Tomáš Šulc
2. 4. 2010 01:00 25 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Samsung R480 — hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru 7. Testy operační paměti
8. Testy grafické karty - standardní 9. Testy grafické karty — rozšířené I 10. Testy grafické karty — rozšířené II 11. Testy grafické karty — rozšířené III 12. Testy pevného disku 13. Test výdrže akumulátoru 14. Vyhodnocení a závěr

Ačkoliv je náš trh otevřený již přes dvacet let, někteří výrobci u nás své produkty dlouho neprodávali. Ve světě počítačového hardwaru to byl třeba Samsung se svými notebooky. Od počátku roku ale u nás začala fungovat distribuce. A byla by velká škoda nepodívat se na jich malý 14" stroj, který o sobě zároveň tvrdí, že si poradí i s nejnovějšími hrami.

Reklama
Reklama

Baterie


-pro zvětšení klikněte-

Stejně jako minule Acer mne i Samsung zklamal akumulátorem. Je totiž pouze 6článkový a má kapacitu pouhých 48 Wh (na sobě má mimochodem tlačítko pro rychlé zjištění jeho aktuální kapacity). Neočekávám proto stejně jako před týdnem nijak zázračnou výdrž, byť o něco lepší by to být mohlo. Přeci jen je osazen o něco málo pomalejší procesor, displej má menší plochu a také GeForce GT 330M by měla mít nižší spotřebu než Radeon HD 5650.

Zdroj

Zdroj je svou velikostí a výkonem stejný se zdrojem u Aspire 5740G. Jde tedy o poměrně velký zdroj s výkonem 90 Wattů, jehož hmotnost je necelého půl kilogramu.

Klávesnice


-pro zvětšení klikněte-

Samsung na svůj notebook osadil klávesnici téměř shodnou s tou, kterou můžeme najít na většině současných laptopů Asus. Klávesy jsou tedy velké, dělené a celkově se na klávesnici velmi dobře píše. Při psaní se klávesnice vůbec neprohýbá a je také velmi tichá. Jedinou výtku bych mohl směřovat na šipky, které nejsou vydělené, nicméně mají plnou velikost, tudíž jsem spokojen.

Touchpad

Zatímco klávesy na klávesnici jsou obrovské, o touchpadu mám mínění přesně opačné. Je sice velmi originálně řešený a ohraničený je čtyřmi luminiscenčními diodami, nicméně snesl bych jej rozhodně výrazně větší. Také dodatečné funkce nečekejte, funguje jen scrollování pomocí dvou prstů. Co se týče tlačítek, ty jsou vcelku příjemná a při práci jsou tichá. Nicméně je škoda, že jsou tvořena z jednoho dílu a zmáčknout se dají jen u krajů.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning