SONY PS5: Druhá Next Gen konzole v testu
i Zdroj: Pctuning
Hry Článek SONY PS5: Druhá Next Gen konzole v testu

SONY PS5: Druhá Next Gen konzole v testu | Kapitola 7

Z. Obermaier

Z. Obermaier

19. 1. 2021 07:00 49

Seznam kapitol

1. Next Gen trochu kulhá na jednu nohu 2. PlayStation 5: Představení 3. Specifikace a technické detaily 4. Pohled dovnitř PS5
5. Vlastnosti PS5 a časy načítání her 6. Herní výkon a spotřeba 7. Hraní a herní tituly 8. Závěr: Hodnocení

Když pominu problém dostupnosti, mnozí hráči jistě řeší fundamentální otázku: koupit PlayStation PS5 s kontroverzním designem, nebo raději Xbox Series X? Dnes si ukážeme PS5 a srovnáme obě nové konzole po stránce výkonu, výbavy a funkcí. Rozhodnutí kterou, už musíte dořešit vy.

Reklama
Reklama

Hraní a herní tituly

SONY PS5: Druhá Next Gen konzole v testu
i Zdroj: Pctuning

První spuštění a hraní je trochu rychlejší než na Xboxu, v podstatě nastavíte připojení k internetu a váš PS účet, stáhnete hry a hrajete. Pokud máte v knihovně hry na PS4, automaticky se vám objeví i na PS5. Prostředí menu je intuitivní a jednoduché, proti minulé generaci PS4 je to velký posun. Také je vše ihned v češtině.

Exklusivní tituly

Xbox Series X nepřinesl žádné exklusivní tituly, hráči si museli koupit co bylo k mání nebo se spolehnout na Game Pass. Sony se snažilo více. Hned k uvedení konzole jsou k dispozici exklusivní hry, které mne osobně sice nezaujaly ale jiným se líbit mohou. První je předělávka Demon Souls, což je klasická hra svého žánru. Hrál jsem takových několik a upřímně nedokáži říct, která byla která. Zpracování je ale super, hratelnost tradičně pekelně těžká.

SONY PS5: Druhá Next Gen konzole v testu
i Zdroj: Pctuning

Dalším tahákem má být Spider-Man: Miles Morales. Opět jde o klasickou hru z univerza Marvelu, která zabaví ale nijak nenadchne. Podporuje ale RayTracing a všechny nové technologie. To samé splňuje i rytířská sekačka Godfall, která je doslova šíleně nudná. Pro děti tu máme super zábavnou hříčku Astro´s Playroom, která ukazuje možnosti konzole a ovladače. Druhá dětská hra je Sackboy A Big Adventure. Za vyzkoušení stojí, ale zábavná moc není.

Kromě první vlny her, vyšlo do této chvíle i mnoho dalších her. AC: Valhalla, Call Of Duty: Black Ops. Cyberpunk 2077, Watch Dogs: Legion, Immotals Fenyx Rising. A to asi zatím vše. Opravdové a očekávané pecky ale vyjdou až v řádu měsíců.

Hry z PS4

SONY PS5: Druhá Next Gen konzole v testu
i Zdroj: Pctuning

V rámci předplatného Plus si samozřejmě můžete do PS5 stáhnout své PS4 hry, ale navíc je teď akce na možnost si zdarma pořídit asi 20 super her z PS4. Jsou mezi nimi bomby jako Bloodborne, Days Gone, God Of War Uncharted, Last Of Us, Battlefield 1, Fallout 4 a další. Hrát tedy máte co, nudit se nebudete. Navíc většina těchto her dostala patch pro Next gen a běží v lepším fps, rozlišení a samozřejmě se bleskově načítají.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning