SONY PS5: Druhá Next Gen konzole v testu
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek SONY PS5: Druhá Next Gen konzole v testu

SONY PS5: Druhá Next Gen konzole v testu | Kapitola 7

Z. Obermaier

Z. Obermaier

19. 1. 2021 07:00 49

Seznam kapitol

1. Next Gen trochu kulhá na jednu nohu 2. PlayStation 5: Představení 3. Specifikace a technické detaily 4. Pohled dovnitř PS5
5. Vlastnosti PS5 a časy načítání her 6. Herní výkon a spotřeba 7. Hraní a herní tituly 8. Závěr: Hodnocení

Když pominu problém dostupnosti, mnozí hráči jistě řeší fundamentální otázku: koupit PlayStation PS5 s kontroverzním designem, nebo raději Xbox Series X? Dnes si ukážeme PS5 a srovnáme obě nové konzole po stránce výkonu, výbavy a funkcí. Rozhodnutí kterou, už musíte dořešit vy.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
7
Reklama

Hraní a herní tituly

SONY PS5: Druhá Next Gen konzole v testu
i Zdroj: PCTuning.cz

První spuštění a hraní je trochu rychlejší než na Xboxu, v podstatě nastavíte připojení k internetu a váš PS účet, stáhnete hry a hrajete. Pokud máte v knihovně hry na PS4, automaticky se vám objeví i na PS5. Prostředí menu je intuitivní a jednoduché, proti minulé generaci PS4 je to velký posun. Také je vše ihned v češtině.

Exklusivní tituly

Xbox Series X nepřinesl žádné exklusivní tituly, hráči si museli koupit co bylo k mání nebo se spolehnout na Game Pass. Sony se snažilo více. Hned k uvedení konzole jsou k dispozici exklusivní hry, které mne osobně sice nezaujaly ale jiným se líbit mohou. První je předělávka Demon Souls, což je klasická hra svého žánru. Hrál jsem takových několik a upřímně nedokáži říct, která byla která. Zpracování je ale super, hratelnost tradičně pekelně těžká.

SONY PS5: Druhá Next Gen konzole v testu
i Zdroj: PCTuning.cz

Dalším tahákem má být Spider-Man: Miles Morales. Opět jde o klasickou hru z univerza Marvelu, která zabaví ale nijak nenadchne. Podporuje ale RayTracing a všechny nové technologie. To samé splňuje i rytířská sekačka Godfall, která je doslova šíleně nudná. Pro děti tu máme super zábavnou hříčku Astro´s Playroom, která ukazuje možnosti konzole a ovladače. Druhá dětská hra je Sackboy A Big Adventure. Za vyzkoušení stojí, ale zábavná moc není.

Kromě první vlny her, vyšlo do této chvíle i mnoho dalších her. AC: Valhalla, Call Of Duty: Black Ops. Cyberpunk 2077, Watch Dogs: Legion, Immotals Fenyx Rising. A to asi zatím vše. Opravdové a očekávané pecky ale vyjdou až v řádu měsíců.

Hry z PS4

SONY PS5: Druhá Next Gen konzole v testu
i Zdroj: PCTuning.cz

V rámci předplatného Plus si samozřejmě můžete do PS5 stáhnout své PS4 hry, ale navíc je teď akce na možnost si zdarma pořídit asi 20 super her z PS4. Jsou mezi nimi bomby jako Bloodborne, Days Gone, God Of War Uncharted, Last Of Us, Battlefield 1, Fallout 4 a další. Hrát tedy máte co, nudit se nebudete. Navíc většina těchto her dostala patch pro Next gen a běží v lepším fps, rozlišení a samozřejmě se bleskově načítají.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama