PCTuning Článek

Srovnání AIO setů s cenou nad 2500 Kč – doporučujeme NZXT

Daniel Wojtěch
Daniel Wojtěch
23. 12. 2013 03:00 14 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Rozbalujeme balíček 2. Antec Kühler 1250 3. – instalace 4. Corsair Hydro H100i 5. – instalace
6. NZXT Kraken X60 7. – instalace 8. Jak probíhá měření? 9. Naměřené hodnoty 10. Zhodnocení dnešního testu

Několik setů levných vodníků se nám již do rukou dostalo a my vám na ně přinesli recenzi. Jejich výkony ovšem nebyly na takové úrovni, aby nás přesvědčily k jednoznačnému doporučení. Jsou tedy výkonnější a rozměrnější sety lepší volbou? Pro srovnání jsme zapůjčili tři sety s cenou nad 2500 Kč od Corsairu, Antecu a NZXT.

Reklama
Reklama

Výkonnějšími a rozměrnějšími sety mám konkrétně na mysli ty sety, které využívají rozměrnějších radiátorů pro dva až čtyři ventilátory a cenově se pohybují v rozmezí od 2000 Kč až po 4000 Kč. Částka se může zdát na první pohled relativně vysoká, ale oproti vodníkům skládaným na míru se stále jedná o zlomek ceny a přitom některé kousky je mohou i výkonově stíhat.

Ani konstrukčně se od vodníků skládaných doma tolik neliší. Většina uživatelů sáhne (alespoň pro začátek) po radiátoru rozměrově podobnému těm používaným v AIO setech, tedy pro dva až čtyři 120mm nebo 140mm ventilátory. Velkou nevýhodou je právě určení, které je u AIO setů omezeno na procesor. Nelze okruh rozšířit o vodní blok pro grafickou kartu či operační paměti.

Druhým takovým úskalím AIO setů je vodní pumpa, která se musí přizpůsobit velikosti vodního bloku a nějak se do toho prostoru vměstnat. Musí přitom být napájená pouze 12 V ze základní desky. Tím se samozřejmě rapidně sníží výkon.

Dnes testovaný Antec Kühler na to šel ale od lesa a je vybaven dvěma čerpadly. To má ale také svá další úskalí, které se dozvíme v testu. Porovnávat budeme s populárním Corsair Hydro H100i a s větším bráškou již testovaného NZXT Kraken X40, tedy X60.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning