Srovnání AIO setů s cenou nad 2500 Kč – doporučujeme NZXT
Seznam kapitol
Několik setů levných vodníků se nám již do rukou dostalo a my vám na ně přinesli recenzi. Jejich výkony ovšem nebyly na takové úrovni, aby nás přesvědčily k jednoznačnému doporučení. Jsou tedy výkonnější a rozměrnější sety lepší volbou? Pro srovnání jsme zapůjčili tři sety s cenou nad 2500 Kč od Corsairu, Antecu a NZXT.
Výkonnějšími a rozměrnějšími sety mám konkrétně na mysli ty sety, které využívají rozměrnějších radiátorů pro dva až čtyři ventilátory a cenově se pohybují v rozmezí od 2000 Kč až po 4000 Kč. Částka se může zdát na první pohled relativně vysoká, ale oproti vodníkům skládaným na míru se stále jedná o zlomek ceny a přitom některé kousky je mohou i výkonově stíhat.
Ani konstrukčně se od vodníků skládaných doma tolik neliší. Většina uživatelů sáhne (alespoň pro začátek) po radiátoru rozměrově podobnému těm používaným v AIO setech, tedy pro dva až čtyři 120mm nebo 140mm ventilátory. Velkou nevýhodou je právě určení, které je u AIO setů omezeno na procesor. Nelze okruh rozšířit o vodní blok pro grafickou kartu či operační paměti.
Druhým takovým úskalím AIO setů je vodní pumpa, která se musí přizpůsobit velikosti vodního bloku a nějak se do toho prostoru vměstnat. Musí přitom být napájená pouze 12 V ze základní desky. Tím se samozřejmě rapidně sníží výkon.
Dnes testovaný Antec Kühler na to šel ale od lesa a je vybaven dvěma čerpadly. To má ale také svá další úskalí, které se dozvíme v testu. Porovnávat budeme s populárním Corsair Hydro H100i a s větším bráškou již testovaného NZXT Kraken X40, tedy X60.