PCTuning Článek

TITAN X 12GB: projekt maximální výkon povolen!

Jan Holub
Jan Holub
9. 9. 2015 10:00 81 Sdílej:

Seznam kapitol

1. O výkon jde přece vždy až v první řadě! Válka s TDP 2. Flashování GM–200 a posunutí limitu TDP 3. Řešení jménem EVGA 4. Příprava před montáží chladiče 5. Demontáž referenčního chladiče
6. Montáž nového chladiče, stavba „sendviče“ 7. Poslední díl skládačky, chladič 8. Overclocking, 3DMark 9. Hry. Mini-srovnání referenčního Titan X vs „mkII“ 10. Zhodnocení přínosu přestavby

Dnes se podíváme na přestavbu referenčního Gigabyte Titan X na faceliftovanou a přetočenou verzi „mkII“. Pokud jste zvědaví, jaká úskalí skrývá taková výměna referenčního chladiče za výkonný ACX 2.0 od EVGA či flashování Biosu, který posune limity spotřeby, a zda se přestavba nakonec vyplatila, jste na správné adrese.

Reklama
Reklama

Začneme demontáží referenčního chladiče. Postupujeme striktně dle přiloženého návodu. Jedná se o jednoduchou demontáž šroubků a složitější odpojení napájecího 4pinového konektoru k větrákům. Konektor k LED nápisu na boku vyžaduje více síly. Pokud máte přítelkyni s delšími přírodními nehty, zavolejte ji.   

Bod 1

Odšroubujeme 2 šroubky na zadní straně grafické karty. Jsou na okrajích odvětrávací mřížky.

Na obrázku vidíte jeden povytažený šroubek. Druhý právě šroubuji ven.

Bod 2

Zde se jedná o 16 šroubků M2.5 označenými v návodu červenými kruhy. Naleznete je na opačné straně karty než je umístěn chladič. Postupujte dle zvýrazněných instrukcí v návodu. Pouze 16 šroubků. Ne více, ne méně!

Tady se plně soustřeďte. Hrozí fyzické poškození karty, pokud Vám sjede ruka se šroubovákem na kartu.

Bod 3

Pozornost zaměříme na poslední šrouby k odmontování. Jedná se o čtyři šrouby uspořádané do čtverce kolem GPU. Ano, jsou to ty na pružince s tlustší hlavičkou. Jsou dobře vidět na fotografii v bodě 2.

Bod 4

Velmi zlehka, rovnoměrným pohybem nahoru povytáhneme chladič. Počítejte s odporem proti vašemu tahu. Právě totiž sundaváte váš starý chladič přilepený termální pastou k vašemu GPU. Chladič nesundávejte úplně! Ještě jsou ve hře kabely, které musíte odpojit!

Bod 5

Zde „jen“ odpojíme kabely. Konektory jsou zacvaklé pořádně. Budete potřebovat chlapskou sílu, nebo ženskou rafinovanost s dlouhými nehty. Volbu nechám na vás, tak či onak – POZOR NA KABELY

Nevím jak vám, ale mně tenhle pohled zvedl srdeční tep. Odtud již není návratu.

Bod 6

Fáze čištění. Buďte důkladní, protože každá zanechaná nečistota způsobí ztrátu chlazení. Nešetřete ubrousky, jemně očišťujte s rozumným užitím rozpouštědla nečistot.

GM-200 obnažené v celé své kráse. První fáze čištění...

Paměti SKHynix. Očistěte je také pořádně. Na ně pak přijdou termální polštářky, obdoba termální pasty.

Bod 7

Zkontrolujte, zda máte všechny termální destičky na přibaleném baseplate na správném místě.
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning