PCTuning Článek

TITAN X 12GB: projekt maximální výkon povolen!

Jan Holub
Jan Holub
9. 9. 2015 12:00 81 Sdílej:

Seznam kapitol

1. O výkon jde přece vždy až v první řadě! Válka s TDP 2. Flashování GM–200 a posunutí limitu TDP 3. Řešení jménem EVGA 4. Příprava před montáží chladiče 5. Demontáž referenčního chladiče
6. Montáž nového chladiče, stavba „sendviče“ 7. Poslední díl skládačky, chladič 8. Overclocking, 3DMark 9. Hry. Mini-srovnání referenčního Titan X vs „mkII“ 10. Zhodnocení přínosu přestavby

Dnes se podíváme na přestavbu referenčního Gigabyte Titan X na faceliftovanou a přetočenou verzi „mkII“. Pokud jste zvědaví, jaká úskalí skrývá taková výměna referenčního chladiče za výkonný ACX 2.0 od EVGA či flashování Biosu, který posune limity spotřeby, a zda se přestavba nakonec vyplatila, jste na správné adrese.

Reklama
Reklama

Když už máte v plánu hnát 3072 stream procesorů Titana X na frekvenci kolem 1450 MHz na jádře a 8000 MHz na pamětech, je nadmíru jasné, že budete potřebovat lepší chlazení. Já se rozhodl pro výrobce EVGA a její model ACX 2.0 for Titan X za 69,99 USD.

EVGA ACX 2.0 pro Titan X

Dle výrobce, má být tento ve srovnání s referenčním chlazením GTX 980 o 26 % účinnější při chlazení, o 36 % tišší, dále má mít o 250 % nižší spotřebu na pohon ventilátorů a životnost 400% oproti referenčnímu chlazení. Zní to až neuvěřitelně. Objednal sem tedy, zaplatil 69,99 USD a zásilka úspěšně dorazila domů.

 

Balení hodnotím jako estetické a je zde vidět i snaha o fyzické zabezpečení produktu během přepravy.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning