PCTuning Článek

TITAN X 12GB: projekt maximální výkon povolen!

Jan Holub
Jan Holub
9. 9. 2015 12:00 81 Sdílej:

Seznam kapitol

1. O výkon jde přece vždy až v první řadě! Válka s TDP 2. Flashování GM–200 a posunutí limitu TDP 3. Řešení jménem EVGA 4. Příprava před montáží chladiče 5. Demontáž referenčního chladiče
6. Montáž nového chladiče, stavba „sendviče“ 7. Poslední díl skládačky, chladič 8. Overclocking, 3DMark 9. Hry. Mini-srovnání referenčního Titan X vs „mkII“ 10. Zhodnocení přínosu přestavby

Dnes se podíváme na přestavbu referenčního Gigabyte Titan X na faceliftovanou a přetočenou verzi „mkII“. Pokud jste zvědaví, jaká úskalí skrývá taková výměna referenčního chladiče za výkonný ACX 2.0 od EVGA či flashování Biosu, který posune limity spotřeby, a zda se přestavba nakonec vyplatila, jste na správné adrese.

Reklama
Reklama

Posledním dílem do skládačky už zbývá jen chladič. Ujistěte se, že jste se zbavili všech ochranných folií a sundejte ochrannou zátku nad základnou plochy chladiče. Již brzy bude manželství „sendviče“ a chladiče právoplatně uzavřené :) a na důkaz vzájemného spojení zapojte konektory!

Bod 11

Opatrně přikládejte chladič k „sendviči“ na potřebnou vzdálenost, nutnou k připojení konektoru pro větráky. 4pinový konektor opatrně připojte, musí plně zacvaknout.

Bod 12

Připojte LED konektor 2pin. Karta je nyní zhruba 2,5 cm od chladiče. Nyní je na místě extrémní opatrnost. Je nezbytné, abyste chladič nyní s kartou spojili hned na „první dobrou“. Důkladně si pohyb spojení promyslete. Pokud s kartou oproti chladiči jen trošku hnete, nebo nebudou správně doléhat obě základny, vytvoří se vzduchové bubliny v pastě/polštářku a klesá tak efektivita chlazení.

Bod 13

Zašroubujte zbylé čtyři šroubky s pružinkou. A pokochejte se svým dílem.

Bod 14

Nainstalujte zpět do PC svůj nový Titan X!
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning