PCTuning Článek

TITAN X 12GB: projekt maximální výkon povolen!

Jan Holub
Jan Holub
9. 9. 2015 12:00 81 Sdílej:

Seznam kapitol

1. O výkon jde přece vždy až v první řadě! Válka s TDP 2. Flashování GM–200 a posunutí limitu TDP 3. Řešení jménem EVGA 4. Příprava před montáží chladiče 5. Demontáž referenčního chladiče
6. Montáž nového chladiče, stavba „sendviče“ 7. Poslední díl skládačky, chladič 8. Overclocking, 3DMark 9. Hry. Mini-srovnání referenčního Titan X vs „mkII“ 10. Zhodnocení přínosu přestavby

Dnes se podíváme na přestavbu referenčního Gigabyte Titan X na faceliftovanou a přetočenou verzi „mkII“. Pokud jste zvědaví, jaká úskalí skrývá taková výměna referenčního chladiče za výkonný ACX 2.0 od EVGA či flashování Biosu, který posune limity spotřeby, a zda se přestavba nakonec vyplatila, jste na správné adrese.

Reklama
Reklama
Po úspěšném startu Windows jsem ihned spustil MSI Afterburner a začal s přetaktováním. Můj cíl byl 1450 MHz na jádře a 8000 MHz na pamětech. A Titan to musí udržet za každých okolností, při sebenáročnější herní scéně, za jakékoli teploty okolí a to vše za dodržení přijatelných akustických podmínek po neomezenou dobu (tedy aspoň do doby, než vyčerpáním odpadnu od PC). Vyhlásil sem válečný stav všem limitům karty kromě teploty. Megahertze zpátky ni krok!

Nastavení Titana X

Nastavil sem tedy TDP limit přibližně na 410 w „do foroty“ a k základním taktům jádra 1012 MHz v idle režimu přidal plus 438 MHz do režimu TURBO. Paměti sem nastavil na 8000 MHz efektivně.

Titan X tedy vyrazil do boje proti testům s následujícím nastavením:

1450 MHz na GPU a 8000 MHz na pamětech.

3D Mark Fire Strike

17342 bodů hodnotí Titana X  3D Mark jako „lepší než 99% všech výsledků“.

Graphics Score je úctyhodných 21725 bodů.

S výsledkem jsem velmi spokojený a již se nemohu dočkat vodního chlazení, lepšího Biosu a doufejme i v ještě lepší výsledek přetaktování. Veškeré nastavení a testovací sestava včetně výsledku v 3D Marku na obrázku níže:

Odkaz na výsledky 3D Mark Fire Strike online:

http://www.3dmark.com/3dm/8244593

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning