PCTuning Článek

TOP 10 videoher s postapokalyptickou tematikou

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
16. 1. 2014 03:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. 10. místo 2. 9. místo 3. 8. místo 4. 7. místo 5. 6. místo
6. 5. místo 7. 4. místo 8. 3. místo 9. 2. místo 10. 1. místo

Postapokalyptická tematika ve videoherním průmyslu nabírá v posledních letech na obrátkách. I když jde o námět nesmírně atraktivní, ne každá hra jej dokázala vytěžit do mrtě a vedle vzkazů o konci světa či zakládání nové civilizace nás i bavila. Zaměříme na špičku ledovce – TOP 10 her s postapokalyptickou tematikou.

Reklama
Reklama

Left 4 Dead

Tisíce páchnoucích nemrtvých, nebo chcete-li (po vzoru seriálu The Walking Dead) kousáků či mrtváků k výborné postapokalyptické akci nestačí. Na tom se asi shodneme. Left 4 Dead má však na rozdíl od prostoduchých stříleček spoustu předností, které by z ní dělaly skvělou hru i v případě, že by se na nás valili přerostlí panáčkové od Michelinu.

V perfektní kooperativní akci Left 4 Dead se vydáváte na cestu za záchranou ve čtyřech hráčích, kteří se sice neliší svými vlastnostmi, zato jsou ale promyšleným level designem nuceni spolupracovat. Většina delších výletů mimo skupinku přeživších pro hráče znamená smrt, což se o podobných hrách tvrdit nedá.

Left 4 Dead v základu nenabízel mnoho misí, ovšem tento svůj nedostatek vyvažoval skutečností, že nepřátelé a předměty ve hře byly náhodně generovány a tak každá další hra byla novým zážitkem. V jedné z nich jste ze začátku mohli klidně relaxovat, jelikož nepřátel bylo jen pár, zatímco v té druhé jste se museli pořádně činit už zkraje, neboť se na vás vrhlo hned několik skupinek zombie.

Pro velký pozitivní ohlas fanoušků vydala vývojářské společnost Valve i druhý díl Left 4 Dead II, který sice následoval pouhý rok po prvním dílu, ale i přesto přinesl dostatek potřebných vylepšení a novinek a tím si opět zajistil poměrně slušnou odezvu. Zombie v tomto podání zkrátka nemůžeme odolat.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning