PCTuning Článek

TOP 10 videoher s postapokalyptickou tematikou

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
16. 1. 2014 02:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. 10. místo 2. 9. místo 3. 8. místo 4. 7. místo 5. 6. místo
6. 5. místo 7. 4. místo 8. 3. místo 9. 2. místo 10. 1. místo

Postapokalyptická tematika ve videoherním průmyslu nabírá v posledních letech na obrátkách. I když jde o námět nesmírně atraktivní, ne každá hra jej dokázala vytěžit do mrtě a vedle vzkazů o konci světa či zakládání nové civilizace nás i bavila. Zaměříme na špičku ledovce – TOP 10 her s postapokalyptickou tematikou.

Reklama
Reklama
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Ukrajinský monsterprojekt S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl nebyl v době svého vydání ani zdaleka dokonalou hrou. I přesto si nás však obmotal kolem prstu. Proč? S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl je atmosférickým opusem, jehož světem budete procházet se zatajeným dechem a staženými půlkami.

Příběh hry vypráví o chlapíkovi, jenž po havárii (nikoliv po nadbytečné konzumaci alkoholu, jak by se v těchto končinách dalo očekávat) ztratil paměť. Po probuzení ho nachází Stalker, který mu poodkrývá, že má znamení, které ho k životní dráze Stalkera taktéž předurčuje. A jelikož si hlavní hrdina nepamatuje vůbec nic, nezbývá mu než tento svůj úděl přijmout a vydat se do lůna Zóny.

Zóna okolo Černobylu v podání vývojářského studia GSC Game World se rozkládá přibližně na třiceti kilometrech čtverečních a je osazena spoustou opuštěných míst (vojenská základna, podzemní tunely atd.), která skrývají tajemství, z nichž vás bude mrazit v zádech.

Prostředí Zóny je přitom provedeno se smyslem pro detail a je tak velice dobře uvěřitelné, což se dá říci i o mutantech, kteří se vám budou často sápat po krku. K tomu si přidejte poměrně nesmlouvavou obtížnost hry a nemůže vám z toho vyjít nic menšího, než survival postapokalyptická hitovka a sedmé místo našeho žebříčku.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning