PCTuning Článek

TOP 10 videoher s postapokalyptickou tematikou

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
16. 1. 2014 03:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. 10. místo 2. 9. místo 3. 8. místo 4. 7. místo 5. 6. místo
6. 5. místo 7. 4. místo 8. 3. místo 9. 2. místo 10. 1. místo

Postapokalyptická tematika ve videoherním průmyslu nabírá v posledních letech na obrátkách. I když jde o námět nesmírně atraktivní, ne každá hra jej dokázala vytěžit do mrtě a vedle vzkazů o konci světa či zakládání nové civilizace nás i bavila. Zaměříme na špičku ledovce – TOP 10 her s postapokalyptickou tematikou.

Reklama
Reklama

The Walking Dead

O kvalitách adventurní série The Walking Dead mohou vypovídat samotná prodejní čísla. Do dnešního dne se společnosti Telltale Games podařilo prodat více jak 21 milionů kopií, což je na poměry žánru dost neobvyklé číslo. Čím si nás titul The Walking Dead získal?

The Walking Dead je herní adaptací úspěšného komiksu Walking Dead, který se zaměřuje na psychologii hlavních postav a jejich vzájemnou interakci. Každá z postav, které ve hře potkáte, kromě zombie utíká ještě před něčím jiným. Kupříkladu hlavní hrdina hry Lee Everett byl ještě v normálním světě odsouzen za vraždu, což se snaží kompenzovat starostí o malou holčičku Clementine.

Hra přitom pečlivě buduje váš vztah k jednotlivým přeživším a pak je před vámi bez mrknutí oka zabije, nebo vás dokonce donutí k tomu, abyste to v zájmu vlastního přežití udělali sami. Netřeba dodávat, že po takové zkušenosti se rozhodně nebudete cítit jako hrdina, ale bude vám ze sebe špatně.

Dalšími vypjatými situacemi jsou potom rozhovory, kdy na odpovědi máte jen omezené množství času a vámi vybraná možnost se podepíše na vztahu s konkrétní postavou. Ve vaší skupince tak musíte kličkovat s obratností slalomového lyžaře, ovšem i kdybyste v tom byli skutečnými mistry, stejně se nikdy nedostanete do bodu, kdy bude vládnout všeobecná spokojenost. Nelíbí se vám to? Potom pravděpodobně nejste připraveni na dospělý příběh a měli byste se vrátit k pohádkám o dobru a zlu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning