PCTuning Článek

TOP 10 videoher s postapokalyptickou tematikou

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
16. 1. 2014 03:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. 10. místo 2. 9. místo 3. 8. místo 4. 7. místo 5. 6. místo
6. 5. místo 7. 4. místo 8. 3. místo 9. 2. místo 10. 1. místo

Postapokalyptická tematika ve videoherním průmyslu nabírá v posledních letech na obrátkách. I když jde o námět nesmírně atraktivní, ne každá hra jej dokázala vytěžit do mrtě a vedle vzkazů o konci světa či zakládání nové civilizace nás i bavila. Zaměříme na špičku ledovce – TOP 10 her s postapokalyptickou tematikou.

Reklama
Reklama

Fallout

Kdo na prvním místě našeho žebříčku viděl jinou hru, než je Fallout, ať hodí kamenem! Fallout je typickým zástupce izometrických RPG, který vyšel v roce 1997 pod hlavičkou společnosti Interplay pro WIN OS i Mac OS. Tuhle hru nejspíše znají úplně všichni, kdo v roce vydání Falloutu byli již herně činní. Co nás na něm nejvíce zaujalo?

Fallout nás zavedl na jihozápadní pobřeží USA, které bylo zničeno atomovou válkou. Tento svět mimo jiné vynikal spoustou popkulturních odkazů a jedinečného hořkosladkého humoru. Zdaleka nejlepším na Falloutu byla ovšem komplexní mytologie, která nám například představila platidlo v podobě víček od delikátní Nuka Coly.

Zajímavostí je, že v době svého vydání Fallout nesklízel žádné ovace ve stoje, nedočkal se žádných významných ocenění a herní kritikou byl přijat spíše rozpačitě. Jeho kvality, stejně jako kvality některých nadčasových uměleckých děl, prověřil až čas.

Komunita fanoušků prvního Falloutu je do dnešní doby činná a Fallout se kromě toho dočkal hned několika úspěšných pokračování – Fallout 2 (1998), Fallout Tactics: Brotherhood of Steel (2001), Fallout 3 (2008) a Fallout: New Vegas (2010), i když je třeba poznamenat, že přechod Falloutu do 3D fanouškovskou základnu rozdělil na dva znepřátelené tábory. Ale koho to zajímá? Fallout bude naší srdcovkou navždycky!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning