PCTuning Článek

TOP 10 videoher s postapokalyptickou tematikou

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
16. 1. 2014 02:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. 10. místo 2. 9. místo 3. 8. místo 4. 7. místo 5. 6. místo
6. 5. místo 7. 4. místo 8. 3. místo 9. 2. místo 10. 1. místo

Postapokalyptická tematika ve videoherním průmyslu nabírá v posledních letech na obrátkách. I když jde o námět nesmírně atraktivní, ne každá hra jej dokázala vytěžit do mrtě a vedle vzkazů o konci světa či zakládání nové civilizace nás i bavila. Zaměříme na špičku ledovce – TOP 10 her s postapokalyptickou tematikou.

Reklama
Reklama

Half-Life 2

Neskutečné množství absolutních hodnocení, obrovský ohlas fanoušků a přehršel ocenění nejlepší hra roku, která měl na kontě Half-Life 2, mluví samo za sebe. Perfektní akční hra Half-Life 2 hráčům neseslala jen skvělou hratelnost, ale také dokonalou atmosféru postapokalyptického světa plus výpravnost, kvůli které většina podobných her dodnes bledne závistí.

Half-Life 2 vypráví příběh jednoho z nejznámějších vědců (a milovníků cestování vlakem) videoherního průmyslu Gordonu Freemanovi. Tento týpek přijíždí do omšelé metropole City 17, kde se charismatický bělovlasý stařík snaží skrze projektory přesvědčit lidi o tom, že všechno je v pořádku. Město však svědčí o úplném opaku.

Už při vstupu do města si nemůžete nevšimnout polorozbořených budov, vojáků s nacistickými sklony, sond, které vás neustále snímají a blouznících ustrašených lidí. S neutěšeným prostředím potom kontrastují citlivě vsazené humorné obrázky, jako například domestikovaná rasa Vortigauntů, která se mezi sebou dorozumívá vlastním jazykem a k vám promlouvá s roztomilým přízvukem.

Co jsme v souvislosti s Half-Life 2 ještě nezmínili? Tak třeba unikátnost jednotlivých misí, zajímavé logické zádrhely, nebo umělá inteligence nepřátel, která vám dokáže pěkně zavařit. Je vám to málo? To máte smůlu, lepší střílečku jen těžko seženete.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning