PCTuning Článek

TOP 10 videoher s postapokalyptickou tematikou

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
16. 1. 2014 03:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. 10. místo 2. 9. místo 3. 8. místo 4. 7. místo 5. 6. místo
6. 5. místo 7. 4. místo 8. 3. místo 9. 2. místo 10. 1. místo

Postapokalyptická tematika ve videoherním průmyslu nabírá v posledních letech na obrátkách. I když jde o námět nesmírně atraktivní, ne každá hra jej dokázala vytěžit do mrtě a vedle vzkazů o konci světa či zakládání nové civilizace nás i bavila. Zaměříme na špičku ledovce – TOP 10 her s postapokalyptickou tematikou.

Reklama
Reklama

Metro 2033

Příběh FPS Metro 2033 byl inspirován stejnojmennou knihou Dmitrije Gluchovského. Odehrává se v blízké budoucnosti (roce 2033 – doufám, že vám z toho překvapení nespadla brada) v Moskvě, která byla zničena nukleární válkou. Moskvané, nebo spíše to, co z nich zbylo, před radiací uprchli do metra, kde vybudovali svůj alternativní domov. Domov, který ohrožují útoky mutantů z povrchu Země i samotné potyčky mezi jednotlivými frakcemi metra. Ostatně semknout se v době největší nouze lidé pravděpodobně v povaze nemají.

Metro 2033 mělo tu zázračnou vlastnost, že umělo skvěle vykreslovat alternativní svět i v těch nejmenších detailech. Jednotlivé stanice metra jsou nesmírně živoucí, při průchodu tak můžete slyšet zajímavé rozhovory místních obyvatel, nebo vidět, jak se mezi dospělými honí malé děti, případně jak v improvizovaném chlívku na konci uličky chovají prasata.

I přes živoucí svět však bylo Metro 2033 koridorovkou, která vás nemilosrdně táhla z bodu A do bodu B bez větších odboček a dokonce i bez možnosti přibrat si vedlejší úkoly, nebo promluvit s lidmi, na něž ve hře narazíte. Poslední věta ovšem postrádá pejorativní nádech, což ostatně dokládá i samotný fakt, že Metro 2033 jsme do našeho žebříčku zařadili.

Vedle klasických akčních úseků, kde jsme museli kosit uslintané mutanty, ale také komunisty, fašisty a další děsivou havěť, se ve hře Metro 2033 občas objevily i stealth pasáže, v nichž jste zhasínali lampičky a plížili se tmou, což působilo hodně svěže. V čem ale hra naprosto excelovala, bylo audiovizuální zpracování, díky němuž bylo celé putování Arťoma naprosto uvěřitelné a především zapamatovatelné.

V tomto roce se na světlo světa dostalo pokračování s názvem Metro: Last Light, kterému jsme se věnovali i v samostatné recenzi.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning