PCTuning Článek

TOP 10 videoher s postapokalyptickou tematikou

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
16. 1. 2014 03:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. 10. místo 2. 9. místo 3. 8. místo 4. 7. místo 5. 6. místo
6. 5. místo 7. 4. místo 8. 3. místo 9. 2. místo 10. 1. místo

Postapokalyptická tematika ve videoherním průmyslu nabírá v posledních letech na obrátkách. I když jde o námět nesmírně atraktivní, ne každá hra jej dokázala vytěžit do mrtě a vedle vzkazů o konci světa či zakládání nové civilizace nás i bavila. Zaměříme na špičku ledovce – TOP 10 her s postapokalyptickou tematikou.

Reklama
Reklama

Deus Ex

Akční RPG Deus Ex (2000) si zasloužilo spoustu ocenění jak od herní kritiky, tak i od široké hráčské veřejnosti, a to i přestože nám nepřineslo v podstatě vůbec nic nového. Jak je to možné? Všechny herní prvky ve hře byly vypiplané do posledního detailu a pospojované s citem prvotřídního chirurga. Ostatně jedním z designerů Deus Ex byl i světově uznávaný herní hrdina Warren Spector, jež se podílel na vývoji legendárního Thiefa nebo Systém Shocku.

Příběh hry se odehrává v 21. století, v době, kdy globalizace nabývá obludných rozměrů, rozdíly mezi bohatými a chudými se radikálně prohloubují, megakorporace přehlížejí práva jednotlivců, terorismus je na svém vrcholu a do toho se objevila záhadná nemoc Gray Death, která se šíří rychlostí světla a léku na ní je jen velice málo.

Za záchranu světa se v Deus Ex bije protiteroristická organizace OSN, která se v boji proti zlu rozhodla nasadit nanotechnologie, jimiž přetváří pěšáky v odolné nadlidi. Nevratný proces nanoaugmentace podstoupíte i vy, řadový voják vystupující pod krycím jménem J. C. Denton.

I když se události zpočátku jeví jako jednoznačné, netrvá dlouho a rozdíl mezi dobrem a zlem ve hře začíná splývat, díky čemuž o svých činech ve hře začnete pochybovat a možná budete donuceni odpovědět si i na základní životní otázky.

Příběh hry je pro Deus Ex nosným prvkem, ovšem o moc pozadu nezaostala ani hratelná část, která vám při řešení problémů dává volnou ruku a umožňuje vám vybrat si svůj vlastní způsob postupu hrou – stejně dobře tak můžete sáhnout k využití hrubé síly, jako například k tichému blížení, nebo hackování počítačových systémů.

Pokud vám tyto argumenty pro udělení stříbrné medaile nestačily, nezbývá než si Deus Ex zahrát. Popsat něco tak unikátního je totiž nadlidský úkol, který by sežral víc místa, než kolik zaberou články PC Tuningu vydané v intervalu jednoho týdne.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning