Utopený telefon: Jak ho přivést zpět k životu?
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Utopený telefon: Jak ho přivést zpět k životu?

Utopený telefon: Jak ho přivést zpět k životu? | Kapitola 4

Dominik Liebezeit

Dominik Liebezeit

23. 3. 2016 06:00 30

Seznam kapitol

1. Návrat do reality 2. Jako ryba ve vodě 3. Co budeme potřebovat 4. Čtyři kroky první pomoci při nehodě
5. Rozebrání telefonu 6. Samotná záchrana 7. Složení a otestování telefonu 8. Závěr

Navzdory popularnímu trendu a tvrzení mnoha billboardů telefony stále nejsou ideální parťák do aquaparku, na focení podmořské fauny, a nedají se beztrestně topit ve sklenici s pivem. Jak dát v domácích podmínkách utopenému telefonu první pomoc a přivést ho zpět k životu? Záchranu neodkládejte, rychlé jednání je polovina úspěchu!

Reklama

Pokud si na vás karma došlápla a telefon zahučel do vody, nebo jste, vyhypováni Lil Waynem, telefon polili bohemkou, není všem dnům konec. Níže si uvedeme stručný návod co dělat, a hlavně co nedělat, pokud telefon utrpí poškození vodou.

Krok 1: Telefon spadl do vody. Jakmile přestanete klít z hluboka se nadechněte. Vyndejte telefon z vody (popřípadě na něj přestaňte lít sekt). Pokud funguje, ihned ho vypněte a vyndejte baterii. Pokud nefunguje, v žádném případě se telefon nepokoušejte zapnout!

Krok 2: Jakmile to bude možné, telefon ihned rozeberte. Jak rozebrat ten který konkrétní model zjistíte z youtube. Takový návod může vypadat například takto:

Návod na rozebrání Galaxy S2

Krok 3: základní desku a ostatní el. komponenty opláchněte ideálně alkoholovým čističem (například IPou), pokud žádný nemáte, musí stačit alespoň destilovaná voda. Našim cílem je z telefonu opláchnout veškeré minerální látky, které byly ve vodě rozpuštěny, a které by po zaschnutí mohly způsobovat zkrat.

Krok číslo 4: Opláchnutou základní desku naložíme na několik dní (3-4 dny by měly být dostačující) do rýže. Rýže je vynikající absorbční médium, které za tuto dobu vytáhne z komponent zbývající vlhkost. Ideální je rýži nasypat do antistatického sáčku, ale poslouží jakákoli uzavíratelná plastová nádoba.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama