Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci

Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci | Kapitola 11

Z. Obermaier

Z. Obermaier

31. 12. 2016 11:00 27

Seznam kapitol

1. Leden, AMD Polaris, Pascal a VR 2. Únor, nuda samá nuda... 3. Březen, stále nic zásadního 4. Duben, příprava na Pascal 5. Květen, Pascal a Computex je tady 6. Červen patří grafikám 7. Červenec, léto začíná
8. Srpen, letní sucho se nekoná 9. Září, zpátky do školy 10. Říjen, slabý měsíc 11. Listopad, příprava na Vánoce 12. Prosinec, plný zajímavostí 13. Co nás čeká v roce 2017

V těchto dnech se loučíme se starým rokem 2016 a za pár hodin přivítáme rok nový. I když jsme se neudili, nelze si než přát, aby ten nový přinesl více atraktivních novinek než ten současný, na který si v dnešním článku zavzpomínáme z pohledu hardware a událostí, jež hýbaly světem počítačových technologií.

Reklama

Listopad, příprava na Vánoce

Listopad je hlavně herní měsíc, v tuto chvíli už vyšly nebo brzy vyjdou všechny letošní herní pecky. Z pohledu hardware je to slabé jako říjen, výrobci se snaží spíše vytvářet marketingové kampaně pro podporu vánočních prodejů, uvádění nových produktů je kontraproduktivní. Lidé nevěnují už tolik času sledování recenzí, mají před koncem roku většinou jiné starosti.

Procesory a věci kolem nich

Na veřejnost se dostala zajímavá prezentace nástupce patice LGA 2011. Nová patice bude LGA 2066 a bude společná pro highend i střední třídu. Osadit do ní půjde Skylake-X (6, 8, 10 jader) i Kaby Lake-X (4 jádra). Uvedení nás čeká v létě příštího roku. Kromě toho, jsme také mohli vidět výsledky Kaby Lake i ZENu v některých aplikacích a testech. Ke konci měsíce se z uniklé prezentace dozvídáme, že architektura Intel Coffee Lake uvede do mainstreamu a notebooků také šestijádro.

Základní "hráčské" desky Z270 od SuperMicro
i Zdroj: PCTuning.cz
Základní "hráčské" desky Z270 od SuperMicro

Také výrobci základních desek se už chystají na leden, kdy bude uveden Kaby Lake, a ukazují pomalu své nové základní desky. V listopadu jsme mohli vidět některé od ASus, MSI I Gigabyte. Dokonce i nějaké exotické, finální desky pro High-end ZEN ale hotové nejsou. AMD ale chystá velkou akci "New Horizon" věnovanou ZENu v polovině prosince, kterou avizuje už v listopadu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama