Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci

Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci | Kapitola 10

Z. Obermaier

Z. Obermaier

31. 12. 2016 11:00 27

Seznam kapitol

1. Leden, AMD Polaris, Pascal a VR 2. Únor, nuda samá nuda... 3. Březen, stále nic zásadního 4. Duben, příprava na Pascal 5. Květen, Pascal a Computex je tady 6. Červen patří grafikám 7. Červenec, léto začíná
8. Srpen, letní sucho se nekoná 9. Září, zpátky do školy 10. Říjen, slabý měsíc 11. Listopad, příprava na Vánoce 12. Prosinec, plný zajímavostí 13. Co nás čeká v roce 2017

V těchto dnech se loučíme se starým rokem 2016 a za pár hodin přivítáme rok nový. I když jsme se neudili, nelze si než přát, aby ten nový přinesl více atraktivních novinek než ten současný, na který si v dnešním článku zavzpomínáme z pohledu hardware a událostí, jež hýbaly světem počítačových technologií.

Reklama

Říjen, slabý měsíc

Konkrétně u nás bylo v říjnu ale celkem živo. Otestovali jsme mobilní Pascaly v noteboocích MSI a Asus. Také jsme zkusili nové SSD disky Samsung. Nvidia uvedla v tichosti GeForce GTX 1050 (Ti) a její výkon/spotřeba byl velmi dobrý. Také cena byla překvapivě rozumně nastavená. Jinak se nic zvláštního nestalo.

Svět grafik a GPU

Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci
i Zdroj: PCTuning.cz

Jediná zajímavá zpráva tohoto měsíce, kromě uvedení GeForce GTX 1050, je zlevnění Radeonů RX 470 a RX 460. AMD potřebovala karty zatraktivnit vůči novým GeForce, podle prodejů, které už teď známe, to moc nepomohlo. Zajímavá kauza se objevila u GeForce od EVGA, které se přehřívaly a umíraly. Za vše mohl nedostatečný kontakt chladiče, společnost začala dodávat teplovodivé polštářky na některé modely grafik. Později vyšel i nový BIOS.

Procesory a věci kolem nich

U AMD se už chystají na příchod ZENu (březen 2017) a pomalu vyprazdňují sklady, a přestávají s výrobou starších procesorů. Intel asi omylem vydal didaktickou pomůcku pro OEM partnery týkající se procesorů Kaby Lake. Odhaleno bylo vše, včetně frekvencí a názvů modelů. Ukázalo se, že odemčený bude i „levný“ Core i3 procesor.

Finance a výsledky

Třetí kvartál uzavírá Intel s tržbami 16 miliard a čistým ziskem 4,5 miliard. Což jej po několika měsících vrací do svých tradičních čísel. AMD také zažívá přelomové čtvrtletí. Tržby byly 1,3 miliardy s koncem v červených číslech, ztráta byla 70 milionů. Přesto ale vydáním dávky akcií umořili část svého dluhu, budou tedy příští rok na úrocích platit méně. Nvidia měla rekordní kvartál, tržby byly 2 miliardy dolarů se ziskem 540 milionů. Takový kvartál ještě nikdy v historii neměli, za vše může extrémní zájem o Pascal.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama