Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci

Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci | Kapitola 9

Z. Obermaier

Z. Obermaier

31. 12. 2016 11:00 27

Seznam kapitol

1. Leden, AMD Polaris, Pascal a VR 2. Únor, nuda samá nuda... 3. Březen, stále nic zásadního 4. Duben, příprava na Pascal 5. Květen, Pascal a Computex je tady 6. Červen patří grafikám 7. Červenec, léto začíná
8. Srpen, letní sucho se nekoná 9. Září, zpátky do školy 10. Říjen, slabý měsíc 11. Listopad, příprava na Vánoce 12. Prosinec, plný zajímavostí 13. Co nás čeká v roce 2017

V těchto dnech se loučíme se starým rokem 2016 a za pár hodin přivítáme rok nový. I když jsme se neudili, nelze si než přát, aby ten nový přinesl více atraktivních novinek než ten současný, na který si v dnešním článku zavzpomínáme z pohledu hardware a událostí, jež hýbaly světem počítačových technologií.

Reklama

Září, zpátky do školy

Září je startovní měsíc nejhojnějšího období roku pro každého výrobce hardwaru. Nákupy věcí pro děti vracející se do škol i studentů, vždy startují období, které končí až v lednových slevových akcích. V tuto chvíli, ale už vše důležité tento rok bylo odhaleno a uvedeno. Trh je plně vybaven a už se může jedině nakupovat. Všechny letošní GPU i CPU jsou venku, na nic se už v podstatě už v září nečekalo. Výrobci se snaží vrhnout vše na trh do konce srpna, což se letos podařilo splnit na výbornou. Proto také není moc o čem psát a začíná být nuda, novinek je málo.

Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci
i Zdroj: PCTuning.cz

Svět grafik a GPU

Objevují se první spekulace o GeForce GTX 1080 Ti. Většina údajů je ale čistě smyšlená, v tuto chvíli je jasné pouze to, že taková karta v roce 2017 přijde, s jakými poměry sil ale neví nikdo. Já osobně tipuji její příchod až po Vega od AMD nebo kolem tohoto data. Hotová karta už ale zcela určitě je. Kromě ní jsou také hotové GeForce GTX 1050 (Ti) na jádru GP107. Datum uvedení ale v tuto chvíli známé není.

SSD disky

Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci
i Zdroj: PCTuning.cz

V září se dostávají na trh nové SSD disky Samsung, které spoléhají na nový čip Polaris. Jde o unikátní řešení, kdy paměť čip a vše podstatné, je umístěno ve vrstvách jediného čipu. Také výkon proti předchozí generaci významně stoupnul, problém byla ale s firmwarem, kdy se disky přehřívají a zasekávají. K opravě všech verzí došlo až v prosinci tohoto roku.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama