Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci

Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci | Kapitola 8

Z. Obermaier

Z. Obermaier

31. 12. 2016 11:00 27

Seznam kapitol

1. Leden, AMD Polaris, Pascal a VR 2. Únor, nuda samá nuda... 3. Březen, stále nic zásadního 4. Duben, příprava na Pascal 5. Květen, Pascal a Computex je tady 6. Červen patří grafikám 7. Červenec, léto začíná
8. Srpen, letní sucho se nekoná 9. Září, zpátky do školy 10. Říjen, slabý měsíc 11. Listopad, příprava na Vánoce 12. Prosinec, plný zajímavostí 13. Co nás čeká v roce 2017

V těchto dnech se loučíme se starým rokem 2016 a za pár hodin přivítáme rok nový. I když jsme se neudili, nelze si než přát, aby ten nový přinesl více atraktivních novinek než ten současný, na který si v dnešním článku zavzpomínáme z pohledu hardware a událostí, jež hýbaly světem počítačových technologií.

Reklama

Srpen, letní sucho se nekoná

Kromě klasického hardwaru, zaujal i Microsoft a poslal do světa první výroční update Windows 10. Spousta lidí mělo s updatem a posléze s počítačem problémy. To ale časem utichlo a nyní je asi už vše OK.

Svět grafik a GPU

Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci
i Zdroj: PCTuning.cz

Hned první týden v srpnu je možné si koupit Titan X, ovšem pouze na stránkách Nvidia nebo u překupníků. Sám jsem kartu koupil hned první týden, s dostupností nebyl problém. Snad budu mít čas konečně dodělat v lednu její recenzi v nových hrách (po půlroce). Pomalu se na trh dostávají Radeon RX 460 a hovoří se o GeForce GTX 1060 s pouze 3 GB paměti a osekanějším jádrem. Nvidia později také oznamuje GeForce GTX 1000 pro notebooky, nabízejí specifikace jako desktop. Výkon 3G verze GTX 1060 je stále slušný, menší kapacita paměti ale mnohým vadí.

I když se začalo hovořit o HBM3, Samsung uvedl, že bude pokračovat s klasickými paměťmi a slíbil na rok 2018 moduly GDDR6. Rychlost prý bude až 16 GHz (GDDR5X jsou 10 GHz) což by znamenalo až 512 GB/s na 256bitové sběrnici. AMD oficiálně oznámilo, že GPU Vega nepřijde dříve než v roce 2017.

Procesory a věci kolem nich

Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci
i Zdroj: PCTuning.cz

AMD prezentovalo ve velkém informace o ZENu. Byly odhaleny některé novinky v architektuře a také potvrzeny podruhé základní rysy desktopových čipů. Máme se těšit na osm jader, šestnáct vláken, DDR4 a novou platformu AM4 konkurující nejvyšším modelům Intelu a Core i7. AMD ukázalo průběh testu v 3D renderu, který byl srovnatelný s Core i7-6900K. Na veřejnost také pronikly první reálné specifikace procesorů Kaby Lake a Intel uvedl první Kaby Lake pro ultra-úsporné notebooky.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama