Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci

Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci | Kapitola 7

Z. Obermaier

Z. Obermaier

31. 12. 2016 11:00 27

Seznam kapitol

1. Leden, AMD Polaris, Pascal a VR 2. Únor, nuda samá nuda... 3. Březen, stále nic zásadního 4. Duben, příprava na Pascal 5. Květen, Pascal a Computex je tady 6. Červen patří grafikám 7. Červenec, léto začíná
8. Srpen, letní sucho se nekoná 9. Září, zpátky do školy 10. Říjen, slabý měsíc 11. Listopad, příprava na Vánoce 12. Prosinec, plný zajímavostí 13. Co nás čeká v roce 2017

V těchto dnech se loučíme se starým rokem 2016 a za pár hodin přivítáme rok nový. I když jsme se neudili, nelze si než přát, aby ten nový přinesl více atraktivních novinek než ten současný, na který si v dnešním článku zavzpomínáme z pohledu hardware a událostí, jež hýbaly světem počítačových technologií.

Reklama

Červenec, léto začíná

Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci
i Zdroj: PCTuning.cz

Hned v úvodu měsíce se rozhořela kauza „Polaris“. U RX 480 se ukázalo, že AMD nedodrželo sliby o nízké spotřebě a schovalo tento problém do odběru ze základní desky místo z přídavného PCI-e konektoru. Redakce ale tento problém odhalili a pár lidí hlásilo zničené desky. Opět jde o nafouklou bublinu, ale vyžádala si řešení přímo od AMD, které ovladačem změnilo poměr rozložení napájení a situace se uklidnila. Nvidia oznamuje dostupnost GeForce GTX 1060 a recenze jsou celkem kladné.

Svět grafik a GPU

Radeon RX 480 je mezi lidmi a ukazuje se, že nejde moc dobře taktovat a je v mnoha hrách pomalejší než v reálu levnější (i když ceníkově dražší) GeForce GTX 1060. Vychází hra DOOM s rozšířením Vulkan, Radeonům svědčí lépe než GeForce. Ke konci měsíce přichází další šok, Nvidia ukazuje hotový Titan X na bázi Pascalu. Nabídne drtivý výkon za brutální cenu.

Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci
i Zdroj: PCTuning.cz

Finance a výsledky

Výsledky AMD jsou po dlouhé době konečně pozitivní. Společnost měla tržby v hodnotě 1,03 miliard dolarů. Po dlouhé době skončil kvartál se ziskem, konkrétně 69 milionů dolarů. Intel si přišel na tržbách na 13,5 miliard dolarů, z toho mu ale čistý zisk zbylo „jen“ 1,3 miliardy. Nvidia měla další dobré čtvrtletí, tržby byly 1,4 miliardy a čistý příjem 261 milionů.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama