Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci

Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci | Kapitola 3

Z. Obermaier

Z. Obermaier

31. 12. 2016 11:00 27

Seznam kapitol

1. Leden, AMD Polaris, Pascal a VR 2. Únor, nuda samá nuda... 3. Březen, stále nic zásadního 4. Duben, příprava na Pascal 5. Květen, Pascal a Computex je tady 6. Červen patří grafikám 7. Červenec, léto začíná
8. Srpen, letní sucho se nekoná 9. Září, zpátky do školy 10. Říjen, slabý měsíc 11. Listopad, příprava na Vánoce 12. Prosinec, plný zajímavostí 13. Co nás čeká v roce 2017

V těchto dnech se loučíme se starým rokem 2016 a za pár hodin přivítáme rok nový. I když jsme se neudili, nelze si než přát, aby ten nový přinesl více atraktivních novinek než ten současný, na který si v dnešním článku zavzpomínáme z pohledu hardware a událostí, jež hýbaly světem počítačových technologií.

Reklama

Březen, stále nic zásadního

Třetí měsíc se už průmysl pomalu probouzí ze zimního spánku. Je po oslavách v Číně, tedy se může začít pracovat na všech frontách – srdce světového IT průmyslu opět bije na maximum. Než se ale vše rozjede, nějaký čas to trvá, a start je pozvolný. Tedy je i třetí měsíc spíše nudný, a zajímavější věcí nastanou až ten další.

Svět grafik a GPU

Velký přehled IT události roku 2016 měsíc po měsíci
i Zdroj: PCTuning.cz

Na veřejnost se dostává zpráva, že Nvidia s Pascalem ušetří a nepřinese HBM2 pro běžné herní karty. Takzvaní profesionálové předpovídají, že GDDR5X nemohou přijít dříve než na podzim, budou se dost divit. Nvidia má už dávno hotové karty s těmito paměťmi, které jsou připraveny dobýt grafický trh. AMD v tuto chvíli oficiálně uvádí Radeon Pro Duo – duální Fury X, bohužel s křížkem po funuse. Lidé už nechtějí 28nm monstrum za 50 000 Kč.

Procesory a věci kolem nich

Patice AM4
i Zdroj: PCTuning.cz
Patice AM4

AMD po třech měsících od oznámení (na CES) uvádí na trh APU A10-7890K, ale nikoho to v podstatě nezajímá, téměř nikdo ani neměl recenzi – jde o dávno mrtvou platformu, všichni už vyhlížejí nástupce. O ZENu a patici AM4 se totiž začíná hovořit, v Zauba putuje už vzorek platformy.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama