Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

13. 8. 2014 03:00 16

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Black Mesa 3. Oddworld: Stranger´s Wrath HD 4. Bionic Commando: Rearmed
5. Stronghold HD 6. Trine Enchanted Edition 7. Resident Evil Revelations HD 8. Baldur´s Gate II: Enhanced Edition

Pro jejich tvůrce jsou remaky zdrojem uznání, či peněz. Pro nás fanoušky znamenají spoustu zábavy a nostalgie. Tedy pokud se to nezvrtne jako v Age of Empires II: HD Edition, která prakticky nebyla hratelná. My se raději zaměříme na ty vydařené, které nám udělaly největší radost, jako je Black Mesa, Bionic Commando, Resident Evil, Baldur's Gate...

Reklama

Až donedávna se úpravám starých her věnovala převážně moderská scéna. Pracanti, rekrutovaní ze samotných fanoušků hry, nám různé úpravy (přeleštění textur, lepší nasvícení atd.) skrývající se pod označením HD obvykle přinášeli zcela zdarma. Odměnou pro ně bylo uznání komunity, případně slastné chvíle, které pak mohli strávit se svými oblíbenými kousky v novém ohozu.

Teprve v posledních letech se probudili i herní vydavatelé, kteří zjistili, že o remaky je mezi hráči celkem slušný zájem a že na nich mohou vydělávat peníze stejně, jako je vydělávají na prodeji klasických her. Proto v současné době o remaky tu a tam zakopneme i v nabídce klasických obchodů nebo digitální distribuce.

To že se hra při přípravě remaku dočká profesionální péče, však ještě neznamená, že výsledný produkt bude stát za to. Dnes se zaměříme právě na moderní remaky, na kterých byla odvedená profesionální práce a dotáhly to do finále, bez ohledu na jejich komerční, či moderský původ.

Co jsou to remaky?

Remake (v překladu předělávka – re-make) je převedení staré, jednou již vydané hry, na moderní platformy, což vedle ošetření technické stránky věci doprovází obvykle i vylepšení herní grafiky, aby si hru mohli užít i hráči zvyklí na grafiku současných her. U dřívějších remaků starých her se v názvu často objevovala písmena HD, dá se ale předpokládat, že s nástupem 4K tento „rozlišovací prvek“ zmizí, protože už by nikoho neohromil.

Pozor! Neplést si remaky s restarty a rebooty! Restarty a rebooty her se nevěnují předělání již jednou vydaného obsahu. Tyto předělávky starých značek v podstatě jen vezmou klasickou sérii, podívají se na to, co tuto sérii udělalo kultovní a potom přijdou se svojí zcela novou interpretací této hry. Výborným příkladem rebootu je například nový Thief, Tomb Raider, Shadowrun Returns atd. Těmto hrám se můžeme věnovat třeba někdy příště.

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama