Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her | Kapitola 5

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

13. 8. 2014 03:00 16

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Black Mesa 3. Oddworld: Stranger´s Wrath HD 4. Bionic Commando: Rearmed
5. Stronghold HD 6. Trine Enchanted Edition 7. Resident Evil Revelations HD 8. Baldur´s Gate II: Enhanced Edition

Pro jejich tvůrce jsou remaky zdrojem uznání, či peněz. Pro nás fanoušky znamenají spoustu zábavy a nostalgie. Tedy pokud se to nezvrtne jako v Age of Empires II: HD Edition, která prakticky nebyla hratelná. My se raději zaměříme na ty vydařené, které nám udělaly největší radost, jako je Black Mesa, Bionic Commando, Resident Evil, Baldur's Gate...

Reklama

Stronghold HD

  • Název původní hry: Stronghold
  • Datum vydání původní hry: 21. října 2001
  • Datum vydání remaku: 1. listopadu 2012
  • Žánr: real-time strategie
  • Oficiální stránky remaku: http://www.strongholdhd.com/game.html

Stronghold HD je výhradně grafickým remakem, který do hratelnosti jako takové nepřináší vůbec nic nového, tedy kromě možnosti sledovat celé bojiště najednou, díky čemuž je hra o něco přehlednější. Navíc je tu snad jen možnost zahrát si tuhle hru i na Windows XP, Windows Vista, Windows 7 a Windows 8. Ne že by nám to však vadilo. Stronghold je totiž naše oblíbená real-time strategie, jež si nás získala propracovaným mikromanagementem a zasazením do středověké Evropy.

Původní Stronghold vás nechala starat se o hrad a jeho podhradí, což znamenalo výstavbu řemeslných jednotek včetně lesníků, lovců, zemědělců, pily, mlýnu, pekaře atd. Jejich řetězením jste získávali základní i pokročilé suroviny a výrobky, které pak byly i základem úspěšného odolávání při nepřítelově obléhání vašeho hradu.

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz

To vše pak ve hře samozřejmě fungovalo i naopak. Příběhové mise a samostatné scénáře tu a tam vybízely i k tomu, abyste nepřátelské hrady a tvrze získávali, což po vás koneckonců vyžadoval i multiplayer, v němž je možné pustit se do vydařených bitev až se sedmi dalšími hráči online.

Ještě pořád vám to nestačí? Potom bychom nejspíše měli zmínit cenu 3,99 €, za kterou se Stronghold HD prodává na Steamu. To je opravdu fér. Pokud nepatříte mezi hráče, kteří se po vyslovení slov „retro“ či „klasická“ osypou, nenechte se dlouho přemlouvat.

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama