Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her | Kapitola 7

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

13. 8. 2014 03:00 16

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Black Mesa 3. Oddworld: Stranger´s Wrath HD 4. Bionic Commando: Rearmed
5. Stronghold HD 6. Trine Enchanted Edition 7. Resident Evil Revelations HD 8. Baldur´s Gate II: Enhanced Edition

Pro jejich tvůrce jsou remaky zdrojem uznání, či peněz. Pro nás fanoušky znamenají spoustu zábavy a nostalgie. Tedy pokud se to nezvrtne jako v Age of Empires II: HD Edition, která prakticky nebyla hratelná. My se raději zaměříme na ty vydařené, které nám udělaly největší radost, jako je Black Mesa, Bionic Commando, Resident Evil, Baldur's Gate...

Reklama

Resident Evil Revelations HD

  • Název původní hry: Resident Evil Revelations HD
  • Datum vydání původní hry: 7. února 2012
  • Datum vydání remaku: 20. května 2013
  • Žánr: survival horor
  • Oficiální stránka remaku: http://www.capcom.co.jp/bhrev/en/

Ano, přiznáme se, Resident Evil Revelations HD bychom do našeho výběru nejlepších remaků nezařadili, kdyby nebylo naší nostalgie a hladu po kvalitním survival hororu tak, jak si ho pamatujeme z nejlepších let série Resident Evil. Ovšem stalo se.

Resident Evil Revelations, původně hra pro handheld 3DS, která se záhy dostala na všechny známé konzole a nakonec i v HD remaku na naše počítače, je pro strachu chtivé fanoušky Resident Evilu o 100 % lepší varianta, než kdyby sáhli po Resident Evilu 6. A to i přestože mrazení v zádech či gejzíry strachu tahle hra nepřináší.

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz

Zpočátku skvělou atmosféru, kdy se kvůli vyšetřování dostáváte na opuštěnou loď, by se však dala krájet. Velice stísněné prostředí lodi se skromně osvětlenými chodbami a bůh ví proč zpřeházenými místnostmi je pak naředěno přestřelkami v osvětlených interiérech, které jsou původně osvěžující, i když v pozdějších misích začnou působit trošku otravně.

Ať tak nebo tak, pátrání po zlu v Resident Evil Revelations HD, jehož původcem je zcela jistě opět společnost Umbrella, je v podání hry příjemně oddychové a pro fanoušky i dostatečně uspokojující. A to zvlášť v případě, kdy reálně hrozí, že žádného „normálního“ Resident Evila bychom se už nemuseli dočkat.

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama