Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her | Kapitola 2

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

13. 8. 2014 03:00 16

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Black Mesa 3. Oddworld: Stranger´s Wrath HD 4. Bionic Commando: Rearmed
5. Stronghold HD 6. Trine Enchanted Edition 7. Resident Evil Revelations HD 8. Baldur´s Gate II: Enhanced Edition

Pro jejich tvůrce jsou remaky zdrojem uznání, či peněz. Pro nás fanoušky znamenají spoustu zábavy a nostalgie. Tedy pokud se to nezvrtne jako v Age of Empires II: HD Edition, která prakticky nebyla hratelná. My se raději zaměříme na ty vydařené, které nám udělaly největší radost, jako je Black Mesa, Bionic Commando, Resident Evil, Baldur's Gate...

Reklama

Black Mesa

  • Název původní hry: Half-Life
  • Datum vydání původní hry: 31. října 1998
  • Datum vydání remaku: 14. září 2012
  • Žánr: FPS
  • Oficiální stránky remaku: http://www.blackmesasource.com/

Rok 1998. Gordon Freeman poprvé vstupuje na scénu coby hlavní postava FPS hry Half-Life, která sbírá absolutní hodnocení napříč všemi herními médii, což vyvrcholí oceněním „Nejlepší hra všech dob“ uděleným renomovaným magazínem PC Gamer. Mohlo tohle šílenství skončit jinak, než jedním z nejlepších remaků všech dob? Samozřejmě, že nemohlo.

Nejdříve jsme se ovšem museli dočkat pokračování Half-Lifu, které dostalo zcela běžné označení Half-Life 2. To bylo v roce 2004. A pak přišel na řadu neoficiální remake původní hry, jenž je možná tím vůbec nelepším remakem, který zatím spatřil světlo světa.

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz

Black-Mesa vznikla jako reakce na vydání hry Half-Life: Source, což byla oficiální konverze hry do enginu Source. Ten fanoušky hry velmi zklamal, proto vznikla právě neoficiální konverze s názvem Black Mesa, která potvrzuje staré přísloví, že „ty nejlepší věci jsou vždycky zadarmo“.

Vývoj Black Mesa se neuvěřitelně protahoval a z původně zamýšlených tří let se nakonec vyvíjela let osm. Vzhledem k tomu, že na ni pracovaly přibližně čtyři desítky dobrovolníků, kteří se většinou ani nikdy neviděli, je to i tak velice slušný výsledek.

A pokud jste hráli původní Half-Life i Black Mesa, víte, že skokem do modrého světla končit nemá a ještě není hotovo. Pokračování už se ale má objevit samostatně.

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama