Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her | Kapitola 8

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

13. 8. 2014 03:00 16

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Black Mesa 3. Oddworld: Stranger´s Wrath HD 4. Bionic Commando: Rearmed
5. Stronghold HD 6. Trine Enchanted Edition 7. Resident Evil Revelations HD 8. Baldur´s Gate II: Enhanced Edition

Pro jejich tvůrce jsou remaky zdrojem uznání, či peněz. Pro nás fanoušky znamenají spoustu zábavy a nostalgie. Tedy pokud se to nezvrtne jako v Age of Empires II: HD Edition, která prakticky nebyla hratelná. My se raději zaměříme na ty vydařené, které nám udělaly největší radost, jako je Black Mesa, Bionic Commando, Resident Evil, Baldur's Gate...

Reklama

Baldur's Gate II: Enhanced Edition

  • Název původní hry: Baldur's Gate II
  • Datum vydání původní hry: 24. září 2000
  • Datum vydání remaku: 15. listopadu 2013
  • Žánr: RPG
  • Oficiální stránka remaku: http://www.baldursgateii.com/

Baldur's Gate II: Enhanced Edition je remake klasického RPG, z které všechna herní média v době jejího vydání padala na zadek. Remake obsahuje původní hru Baldur's Gate II: Shadows of Amn a její datadisk Baldur's Gate II: Throne of Bhaal. Vedle toho se pak můžete těšit na zcela nové dobrodružství The Black Pits 2: Gladiators of Thay, v němž dostanete do rukou osud skupinky unešených hrdinů, kteří se na svobodu musejí probít skrze několik po sobě jdoucích bojových arén.

Pokud nepatříte k vyloženě ostříleným pamětníkům, vedle vyleštěné grafiky vás nejspíše potěší i rozšířené uživatelské rozhraní, které nabízí hned několik šikovných funkcí včetně nápovědy. Díky ní se do dobrodružství z prostředí Forgotten Realms a ze světa Dungeons & Dragons dokážete vpravit o něco rychleji než do původní hry, i když procházku růžovým sadem rozhodně nečekejte.

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz

Baldur's Gate II je opravdu těžká hra. Už při tvorbě samotné postavy musíte zmobilizovat všechny smysly. Spolehnout se nelze dokonce ani na předpřipravené hrdiny, z nichž někteří jsou k zániku odsouzeni ještě dříve, než vůbec slezou z výrobní linky.

Další ošemetná záležitost je potom udržování vztahů ve vaší, až devítičlenné družině. A to jsme ještě nemluvili o důmyslných nepřátelích a opravdu tuhých soubojích, nebo o rozvětvených rozhovorech, při nichž se vám klidně může stát, že když odpovíte špatně, postava se na vás naštve a odejde, nebo vás rovnou bací po hlavě. Zkrátka a dobře, nic pro čajíčky.

Baldur's Gate II: Enhanced Edition předcházel remake prvního dílu s názvem Baldur's Gate: Enhanced Edition. I ten se autorům povedl na jedničku.

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz

Remaků her neustále přibývá. Nově jsme se dočkali například vydání vylepšené verze hry Castle of Illusion pro PC, Gobliiins, či Little Big Adventure pro mobily.

A další se chystají...

Na spadnutí je i uvedení remake Metro 2033 a Metro: Last Light s označením Redux (objeví se snad už koncem srpna). Hlavním důvodem tohoto počinu je nejspíš vyleštění obou titulů pro novou generaci konzolí, ale i u PC bychom se měli dočkat vylepšení – předělávky mají nabídnout lepší grafiku (a v případě Metra 2033 snad i lépe optimalizovanou, poběží na novější generaci engine z Metra Last Light), optimalizace pro 4K, vylepšenou AI, vydané balíčky DLC i nové mise a další vylepšení. Podrobnosti jsou třeba v následujícím videu:

A spousty dalších titulů nás teprve čekají, takže pokud patříte mezi milovníky klasických her, potom se máte na co těšit. Remaky starých her však budou přínosné i pro ty z vás, kteří se v minulosti neradi šťourají. Herní vydavatelé totiž budou mít z jejich prodeje dostatek peněz, které pak budou investovat i do nových her s moderními koncepty. 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama