Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her | Kapitola 3

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

13. 8. 2014 03:00 16

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Black Mesa 3. Oddworld: Stranger´s Wrath HD 4. Bionic Commando: Rearmed
5. Stronghold HD 6. Trine Enchanted Edition 7. Resident Evil Revelations HD 8. Baldur´s Gate II: Enhanced Edition

Pro jejich tvůrce jsou remaky zdrojem uznání, či peněz. Pro nás fanoušky znamenají spoustu zábavy a nostalgie. Tedy pokud se to nezvrtne jako v Age of Empires II: HD Edition, která prakticky nebyla hratelná. My se raději zaměříme na ty vydařené, které nám udělaly největší radost, jako je Black Mesa, Bionic Commando, Resident Evil, Baldur's Gate...

Reklama

Oddworld: Stranger's Wrath HD

Ztřeštěná third-person akční adventura namixovaná s first-person střílečkou plnou politicky nekorektního humoru, to vše doplněné o spoustu zajímavých puzzlů a zádrhelů. Tak by se dala charakterizovat původní hra Oddworld: Stranger's Wrath a samozřejmě i její HD remake, který vedle citelně vylepšené grafiky přinesl kompletně remodelované všechny charaktery a také vylepšené ovládání pro PC.

Původně Xboxová exkluzivita (PS verze byla plánována, ale nakonec zamítnuta) zasazená do unikátního Oddworld vesmíru, který se nebojí přivádět k životu ty největší absurdity, vypráví o tajemném lovci hlav. Ten je na stopě své životní kořisti, jíž potřebuje odlovit nejen kvůli své reputaci, ale také kvůli svému zdraví, které ho poslední dobou zlobí. Konkrétní povaha nemoci však zůstává dlouhou dobu skryta, pročež existuje dobrý důvod. Na něj si však budete muset přijít sami.

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz

Oddworld: Stranger's Wrath je zajímavá tím, že na první pohled vypadá jako ujetá legrácka pro psychicky nevyzrálé zkouřené pubescenty, na ten druhý v ní ale objevíte poměrně hlubokou satiru na dnešní společnost a komplexní kritiku aktuálních problémů civilizace k tomu. Troufnete si na něco takového?

V souvislosti s tímto remakem máme pouze jedinou výtku – raději než obyčejného remaku bychom se chtěli dočkat vážně míněného restartu. Fantasy série designera Lorneho Lanninga za to stojí, jako máloco jiného.

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama