Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her | Kapitola 4

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

13. 8. 2014 03:00 16

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Black Mesa 3. Oddworld: Stranger´s Wrath HD 4. Bionic Commando: Rearmed
5. Stronghold HD 6. Trine Enchanted Edition 7. Resident Evil Revelations HD 8. Baldur´s Gate II: Enhanced Edition

Pro jejich tvůrce jsou remaky zdrojem uznání, či peněz. Pro nás fanoušky znamenají spoustu zábavy a nostalgie. Tedy pokud se to nezvrtne jako v Age of Empires II: HD Edition, která prakticky nebyla hratelná. My se raději zaměříme na ty vydařené, které nám udělaly největší radost, jako je Black Mesa, Bionic Commando, Resident Evil, Baldur's Gate...

Reklama

Bionic Commando: Rearmed

  • Název původní hry: Bionic Commando
  • Datum vydání původní hry: rok 1988
  • Datum vydání remaku: 13. srpna 2008
  • Žánr: plošinovka
  • Oficiální stránky remaku: http://www.bioniccommando.com/

8bitová klasika, která svou nezlomnou slávu odstartovala na arkádových automatech, se remaku dočkala 20 let po vydání původní hry. Bionic Commando Rearmed je opět nervy drásající side-scrollingovou plošinovkou, v níž vedle střílení a kosení nepřátel hraje podstatnou roli vaše robotická ruka, za jejíž pomoci se můžete (a často i musíte) houpat pod plošinkami jako Tarzan na liáně.

Co se týče samotného remaku, ten nám vedle mnohem detailnější grafiky a tzv. 2,5D rozměru přinesl i spoustu dalších příjemných překvapení. V první řadě jde o nové herní módy a tzv. Challenge Rooms, v nichž vedle umění skákat prověřujete i schopnost řešit logické zádrhely.

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz

Neméně radostná je pak i možnost zahrát si tohle arkádové dobrodružství s přáteli v kooperativním multiplayeru, nebo si své výkony porovnat skrze světové žebříčky s výkony hráčů z celého světa. A to ještě není zdaleka všechno.

V remaku byla výrazně vylepšena i AI nepřátel, kteří vám nově nezatápí jenom početní přesilou. Pamětníci pak jistě ocení i nové nápady stran soubojů s bossy, nebo citlivé zakomponování nových možností robotické paže.

Výběr z nejlepších moderních remaků populárních her
i Zdroj: PCTuning.cz

S výčtem drobných vylepšení bychom v případě Bionic Commando: Rearmed mohli samozřejmě pokračovat i dál, nechceme vás ovšem zbytečně zahlcovat. Pokud máte rádi arkádovky ze staré školy, už se vám jistě sbíhají sliny i bez toho. No a vy ostatní přejděte dál. Máme pro vás připraveny ještě další perfektní kousky.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama