Wasteland 2: návrat RPG, které dalo vzniknout Falloutu
Článek Wasteland 2: návrat RPG, které dalo vzniknout Falloutu

Wasteland 2: návrat RPG, které dalo vzniknout Falloutu

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

23. 9. 2014 03:00 19

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Příběh hry 3. Tvorba postav a jejich vývoj 4. Řešení situací, speciální schopnosti a dovednosti
5. Rozvrstvení hry, lokací a prostředí 6. Tahové souboje, grafika 7. Questy, předměty ve hře 8. Bugy, závěrečné shrnutí

„Prehistorický“ Wasteland je předchůdcem celé řady postapokalyptických izometrických RPG včetně Falloutu. Kickstarterovská kampaň jeho pokračování – Wasteland 2 – slibovala návrat krále. Co všechno Wasteland 2, nabízí, jaké má největší přednosti, ale i co vás naopak bude trápit, si prozradíme v podrobné recenzi.

Reklama
Reklama

O velice slabé grafice a stále se opakujících nevýrazných prostředích jsem už mluvila, tuto skutečnost bych ale na závěr recenze chtěla ještě zdůraznit. Je to totiž jeden z důvodů, proč Wasteland 2 nakonec uděluji „pouhých“ 7 bodů.

Dalšími podstatnými důvody vedoucími k poměrně nelichotivému bodovému ohodnocení, jsou pak zbytečná zastaralost i na místech, kde to hře zrovna moc neprospívá, a nakonec také spousta bugů, jež do hry někdy vstupují poměrně citelně třeba tím, že se postava zasekne o předmět a je nutné „vyseknout“ ji z něho změnou směru, což je ta lepší varianta. V horším případě se kvůli tomu ještě někde zdrží a pak vám několik kol chybí v boji (jednou jsem kvůli zaseklé postavičce celou svou družinu ztratila, jednalo se totiž o nejsilnějšího člena, který se moc nepohyboval, takže než se dostal na místo určení, byl konec).

Wasteland 2 je docela dobrá hra, která si své fanoušky najde bez větších problémů. Bohužel se ale nedokážu zbavit pocitu, že mohlo jít o mnohem lepší titul, který by dokázal oslovit širší publikum. Pokud patříte mezi přívržence klasických izometrických RPG, k výslednému hodnocení si klidně přičtěte třeba i dva body. V opačném případě ale dejte ruce pryč a při silném nutkání okusit tento svébytný žánr sáhněte raději po nedávno vydaném Divinity: Original Sin.

Wasteland 2: návrat RPG, které dalo vzniknout Falloutu

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning