Domácí síťování: TP-Link Archer C5 V4, Bridge a PPPoE
Seznam kapitol
Chcete přepnout váš modem DSL do režimu bridge a jako bránu použít váš hlavní domácí router? Žádný problém! Někteří majitelé přípojek Wi-Fi to také mohou udělat. A jako první se podíváme na solidní TP-Link Archer C5 V4. Cenově dostupný a velmi šikovný router Wi-Fi s nejednou vychytávkou a všemi porty podporujícími GbE.
Nejprve se podíváme na TP-Link Archer C5 V4 a pak na samotný bridge. Krátce si vysvětlíme PPPoE protokol a řekneme si, proč ho používá řada poskytovatelůsítí Wi-Fi i Cetin na své DSL infrastruktuře. Čtete správně, přepínání zařízení do bridge si lidé spojují s DSL, ale týká se i sítí Wi-Fi.
TP-Link Archer C5 V4
TP-Link Archer C5 V4 je solidní zařízení a třeba poslední TP-Link mi vydržel sloužit pře 5 let. Všechno zdražuje a jako hlavní router doporučuji volit zařízení s cenovkou přes tisíc korun. Archer C5 V4 stojí okolo 1400 korun a nabízí přesně to, co menší domácnost potřebuje. Vyšší model je například TP-Link Archer C7
Zařízení umí vše podstatné a jako poskytovatel připojení k internetu do ní můžete nahrát svojí konfiguraci „natvrdo“. Klient se resetováním zařízení neodstřihne od internetu, protože vaše konfigurace zůstává.
Omrkneme si základní parametry, to je taková povinnost. Zmíním to nejdůležitější a podíváme se do zařízení.
- Všechny porty jsou gigové (GbE) (ano i WAN port).
- Podporuje pásmo 2.4GHz (b/g/n) i 5Ghz (až ac).
- Antény nejsou odnímatelné, ale signál je velmi dobrý.
- Česká podpora!
Česká technická podpora je dost užitečná záležitost, zastihnete je v pracovní dny od 9:00 do 17:00 na čísle +420 245 008 103 nebo na podpora@tplinkpartner.cz
Jestli si chcete parametry zařízení lépe prohlédnout, pokračujte na webové stránky v češtině.