Fractal Design Define S2 Vision: první skříň švédů s RGB LED
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Článek Fractal Design Define S2 Vision: první skříň švédů s RGB LED

Fractal Design Define S2 Vision: první skříň švédů s RGB LED | Kapitola 2

Petr Kupský

Petr Kupský

23. 4. 2019 03:00 20

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér – boky, strop a příď 4. Exteriér – záď a dno 5. Interiér – pravá strana 6. Interiér – levá strana
7. Interiér – demontáž panelů 8. Interiér – příslušenství, měření 9. Příklad montáže – ventilátory 10. Příklad montáže – deska, disky, zdroj 11. Příklad montáže – grafika, dokončení 12. Hodnocení a závěr

Počítačové skříně Fractal Design vždy u zákazníků bodovaly především čistým designem s luxusním nádechem. Do tohoto stylu hýřivé RGB prvky příliš nezapadají. Jenže trh těmto módním trendům podléhá a kdo je ignoruje, ztrácí pozice na úkor konkurence. Podívejme se tedy na první RGB počin skandinávského výrobce.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
14
Reklama

Balení

Testovaná skříň Fractal Design Define S2 Vision RGB byla na dlouhou cestu ze Švédska, zřejmě i z důvodu utajení dosud nevydaného produktu, nadstandardně zabalena v anonymní krabici vytvořené na míru originálnímu kartonu. Během cesty si užila dost nešetrného zacházení, neboť obě vrstvy kartonu byly na několika místech proraženy. Naštěstí k poškození skříně nedošlo.

Stejně jako u klasické verze Define S2 je krabice orientována na výšku a skříň je uvnitř umístěna ve svislé poloze, v tomto případě čelním panelem směřujícím k víku krabice. Tradiční jednobarevný potisk čelní stěny krabice zobrazuje kresbu skříně z perspektivního pohledu, doplněnou modelovým označením, symbolem barevného provedení a nálepkou upozorňující na křehký obsah. Symbol s textem Blackout může vyvolat pochyby o tom, zda je uvnitř skutečně verze RGB.

Fractal Design Define S2 Vision: první skříň švédů s RGB LED
i Zdroj: PCTuning.cz

Na opačné straně krabice vidíme kresbu skříně rozložené na jednotlivé díly a popis šesti nejdůležitějších vlastností skříně v pěti světových jazycích.

Přítomnost RGB verze skříně poznáme až z boční stěny krabice, kde mezi anglicky psaným přehled hlavních technických parametrů najdeme zmínku o přibaleném RGB kontroléru. Na opačném boku s kresbou interiéru skříně na první pohled zřejmou indicii RGB verze taky neuvidíme. Naopak nálepka se štítkem Blackout v nás umocní pochyby. Zaměřit se musíme na štítky s výrobními čísly a čárovými kódy z nichž vyčteme správné kódové označení FD-CA-DEF-S2V-RGB-BKO-TGD.

Proti poškození během přepravy a skladování je skříň zabalena do igelitového pytle a dvě protilehlé stěny (strop a dno skříně) jsou ochráněny výlisky z pěnového polystyrénu. Mezera na jednom z boků skříně ukrývá úzkou, ale dlouhou papírovou krabici z jejíž potisku se dozvídáme o přítomnosti alternativního krytu stropních ventilátorových pozic s montážním plechem a příslušenstvím skříně. Uživatelská příručka o 36 stranách je přibalena samostatně.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama