Fractal Design Define S2 Vision: první skříň švédů s RGB LED
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Článek Fractal Design Define S2 Vision: první skříň švédů s RGB LED

Fractal Design Define S2 Vision: první skříň švédů s RGB LED | Kapitola 2

Petr Kupský

Petr Kupský

23. 4. 2019 03:00 20

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér – boky, strop a příď 4. Exteriér – záď a dno 5. Interiér – pravá strana 6. Interiér – levá strana
7. Interiér – demontáž panelů 8. Interiér – příslušenství, měření 9. Příklad montáže – ventilátory 10. Příklad montáže – deska, disky, zdroj 11. Příklad montáže – grafika, dokončení 12. Hodnocení a závěr

Počítačové skříně Fractal Design vždy u zákazníků bodovaly především čistým designem s luxusním nádechem. Do tohoto stylu hýřivé RGB prvky příliš nezapadají. Jenže trh těmto módním trendům podléhá a kdo je ignoruje, ztrácí pozice na úkor konkurence. Podívejme se tedy na první RGB počin skandinávského výrobce.

Reklama

Balení

Testovaná skříň Fractal Design Define S2 Vision RGB byla na dlouhou cestu ze Švédska, zřejmě i z důvodu utajení dosud nevydaného produktu, nadstandardně zabalena v anonymní krabici vytvořené na míru originálnímu kartonu. Během cesty si užila dost nešetrného zacházení, neboť obě vrstvy kartonu byly na několika místech proraženy. Naštěstí k poškození skříně nedošlo.

Stejně jako u klasické verze Define S2 je krabice orientována na výšku a skříň je uvnitř umístěna ve svislé poloze, v tomto případě čelním panelem směřujícím k víku krabice. Tradiční jednobarevný potisk čelní stěny krabice zobrazuje kresbu skříně z perspektivního pohledu, doplněnou modelovým označením, symbolem barevného provedení a nálepkou upozorňující na křehký obsah. Symbol s textem Blackout může vyvolat pochyby o tom, zda je uvnitř skutečně verze RGB.

Fractal Design Define S2 Vision: první skříň švédů s RGB LED
i Zdroj: PCTuning.cz

Na opačné straně krabice vidíme kresbu skříně rozložené na jednotlivé díly a popis šesti nejdůležitějších vlastností skříně v pěti světových jazycích.

Přítomnost RGB verze skříně poznáme až z boční stěny krabice, kde mezi anglicky psaným přehled hlavních technických parametrů najdeme zmínku o přibaleném RGB kontroléru. Na opačném boku s kresbou interiéru skříně na první pohled zřejmou indicii RGB verze taky neuvidíme. Naopak nálepka se štítkem Blackout v nás umocní pochyby. Zaměřit se musíme na štítky s výrobními čísly a čárovými kódy z nichž vyčteme správné kódové označení FD-CA-DEF-S2V-RGB-BKO-TGD.

Proti poškození během přepravy a skladování je skříň zabalena do igelitového pytle a dvě protilehlé stěny (strop a dno skříně) jsou ochráněny výlisky z pěnového polystyrénu. Mezera na jednom z boků skříně ukrývá úzkou, ale dlouhou papírovou krabici z jejíž potisku se dozvídáme o přítomnosti alternativního krytu stropních ventilátorových pozic s montážním plechem a příslušenstvím skříně. Uživatelská příručka o 36 stranách je přibalena samostatně.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama