Fractal Design Define S2 Vision: první skříň švédů s RGB LED
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Článek Fractal Design Define S2 Vision: první skříň švédů s RGB LED

Fractal Design Define S2 Vision: první skříň švédů s RGB LED | Kapitola 5

Petr Kupský

Petr Kupský

23. 4. 2019 03:00 20

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér – boky, strop a příď 4. Exteriér – záď a dno 5. Interiér – pravá strana 6. Interiér – levá strana
7. Interiér – demontáž panelů 8. Interiér – příslušenství, měření 9. Příklad montáže – ventilátory 10. Příklad montáže – deska, disky, zdroj 11. Příklad montáže – grafika, dokončení 12. Hodnocení a závěr

Počítačové skříně Fractal Design vždy u zákazníků bodovaly především čistým designem s luxusním nádechem. Do tohoto stylu hýřivé RGB prvky příliš nezapadají. Jenže trh těmto módním trendům podléhá a kdo je ignoruje, ztrácí pozice na úkor konkurence. Podívejme se tedy na první RGB počin skandinávského výrobce.

Reklama

Interiér – pravá strana

Netradičně se do útrob skříně Fractal Design Define S2 Vision nejprve podíváme z její pravé strany. Nehledejte za tím žádný vážný důvod, jen jsem se chtěl vyvarovat stereotypu.

Abychom mohli bočnici otevřít, musíme nejprve vyšroubovat dva šrouby na její zadní hraně. Ty slouží primárně pro fixaci bočnice během dopravy a manipulace se skříní. I po jejich uvolnění zůstává bočnice stále pevně na svém místě. Uchopíme ji tedy na zadní hraně za drobná madla a tahem ve směru do boku od šasi ji vytrhneme z dvojice ukrytých zámků. Způsob uchycení obou bočnic z temperovaného skla je totožný, takže je možná i jejich záměna.

Fractal Design Define S2 Vision: první skříň švédů s RGB LED
i Zdroj: PCTuning.cz

Při demontáži je vhodné si bočnici druhou rukou u spodní hrany v přední části stále přidržovat. Po skokovém uvolnění zámků bude naše ruka na okamžik pokračovat dále setrvačnou silou a bočnice nám může vypadnout mimo skříň.

Vnitřní stranu temperovaného skla zpevňuje po obvodu přilepený kovový rám, který je při uzavření bočnice pomocí ohybu zakotven na přední hraně šasi. Na zadní straně rám fixují dva ocelové trny s kulovou hlavou, zapadající do zámků v šasi a vytvářející docela pevné spojení s předpokládanou dlouhou životností. Sklo tloušťky 3 mm je čiré, ale s poměrně intenzivním zatmavením s tmavě zeleným nádechem. Okraje plechového rámu bočnice vyztužují ohnuté lemy, které po uzavření těsně doléhají k šasi a brání tak případnému průniku prachu do interiéru skříně.

Pravá strana skříně Define S2 Vision se od modelu Define S2 prakticky neliší. Na zadní stranu přepážky pod základní deskou se výrobci podařilo umístit tři plechové koše pro 3,5" disky (alternativně i 2,5" disky), jenž budou provozovány ve vertikální poloze na boku. Koše s disky fixuje k přepážce jediný šroub s možností uvolnění bez potřeby nářadí. V příslušenství skříně najdeme šikovný rozbočovací SATA napájecí kabel odpovídající délky pro tři disky, který přijde vhod v případě zaplnění všech košů.

V zadní části skříně vidíme dva černé plechové rámečky pro osazení 2,5" disků, uprostřed pak elektronický modul regulátoru (rozbočovače) pro připojení ventilátorů. Pro vedení kabelů za přepážkou základní desky máme k dispozici prostor šířky cca 22 mm.

Elektronický regulátor ventilátorů u modelu Define S2 umožňuje napojení až šesti ventilátorů vybavených 3pinovým FAN konektorem a tří PWM ventilátorů se 4pinovým konektorem. V případě dnes testovaného modelu Define S2 Vision RGB výrobce použil vylepšený regulátor typu Nexus 9P, k němuž lze připojit devět PWM ventilátorů se 4pinovými FAM konektory.

Jejich otáčky budou regulovány synchronně pomocí průchozího PWM signálu ze základní desky. Aktuální otáčky napojených ventilátorů pak budou odečítány z výstupu FAN1 regulátoru. Pro správnou funkci regulátoru je třeba jej napojit přichystaným 4pinovým řídícím kabelem na konektor CPU_FAN základní desky a pomocí SATA napájecího kabelu do něj přivést napájení ze zdroje.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama