PCTuning Článek

Gigabyte XM300: slušná herní myš za rozumnou cenu

Pavel Urbánek
Pavel Urbánek
5. 5. 2016 03:00 28 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design 4. Ergonomie a úchopy
5. Tlačítka 6. Senzor 7. Software 8. Testování a závěr

XM300 z Xtreme gaming edice slibuje opravdové herní parametry, které se opírají o prověřený optický senzor Pixart 3988. Ergonomie nezůstává pozadu, tvarově XM300 nezapře inspiraci v oblíbeném DeathAdderu. To vše navíc za rozumnou cenu. Jak si povede tato novinka v našich testech?

Reklama
Reklama

Gigabyte XM300 přichází v převážně černé krabici z tvrdého papíru (ne kartonu). Celkový design balní je na první pohled střídmý a elegantní, není přeplácaný, ale přesto obsahuje důležité informace. Přední strana je odklápěcí, pod ní se můžete podívat na samotnou myš. Zajímavostí je, že mezi různojazyčnými popisky najdete i češtinu – ne že by to bylo u herní myši nutné, ale někoho to může potěšit.

A co se vlastně teda dozvíme z obalu? Především to, že jde o optickou myš se senzorem schopným dosáhnout až 6400 DPI s maximální rychlostí snímání 200 palců (5 m) za sekundu a zvládnout akceleraci až 50 G. Výrobce se také chlubí podsvícením RGB s obvyklým rozsahem 16 milionů barev. Co je ale mnohem užitečnější informace, je to, že dostanete k myši i náhradní slidy (teflony), což není běžné ani u výrazně dražších myší!

A už se pojďme se podívat na samotnou XM300, jak vypadá a co dokáže. Balení je střídmé, jak na venek, tak i uvnitř. Tedy alespoň na první pohled. Když vytáhnete myš ven, zůstane nám pouze plastový obal. žádné CD, žádné nálepky, dokonce ani návod! Pozorný čtenář si ale vzpomene na přislíbené náhradní teflony. Ty v krabičce najdete a dokonce dostanete dvě sady teflonů – černé a netradičně i bílé.

Specifikace

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning