PCTuning Článek

Gigabyte XM300: slušná herní myš za rozumnou cenu

Pavel Urbánek
Pavel Urbánek
5. 5. 2016 03:00 28 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design 4. Ergonomie a úchopy
5. Tlačítka 6. Senzor 7. Software 8. Testování a závěr

XM300 z Xtreme gaming edice slibuje opravdové herní parametry, které se opírají o prověřený optický senzor Pixart 3988. Ergonomie nezůstává pozadu, tvarově XM300 nezapře inspiraci v oblíbeném DeathAdderu. To vše navíc za rozumnou cenu. Jak si povede tato novinka v našich testech?

Reklama
Reklama

Hned po vybalení XM300 jsem se (jako vždy) chtěl vrhnout na vyzkoušení v nějaké hře. Čekalo mě ale nepříjemné překvapení. Myš se doslova nechtěla hýbat, na látkové podložce byla jak přibitá, na hladkém stole to šlo lépe, ale pořád bída. Po nějaké chvilce zkoumání se ukázalo, že od výroby zbyla na teflonových kluzácích fólie. Protože byla transparentní a velice tenká, tak nebyla prakticky vůbec vidět. Po jejím odstranění se myš začala chovat zcela normálně.

Praktické herní testy prokázaly dobrou schopnost snímat povrch jak textilních podložek, tak hladkého stolu. Ani velice prudké pohyby nevedly ke ztrátě snímání (utržení kurzoru). Velice dobré je i celkové vyvážení myši a její stabilita. Kde to ale trochu vázlo, byl test na přítomnost predikce, které by teoreticky měla být nulová, ale bohužel tomu tak nebylo. Při rychlých a prudkých změnách směru bylo patrné, že dochází k jistému vyrovnávání směru kurzoru, což je pro hardcore hráče nežádoucí jev.

Závěr

Gigabyte XM300 je nová herní myš, která svojí cenou okolo 1100 Kč může oslovit širokou hráčskou základnu. Otázkou je, zda za tuto částku dostanete opravdu odpovídající kus hardwaru a softwaru. XM300 je optickou myší vybavenou senzorem, který je považován za jednu z top variant. Akcelerace se tedy nekoná, nicméně stopy predikce se v testech projevily. Nejde tedy konstatovat, že jde o "dokonalý" hráčský nástroj z hlediska přesnosti snímání. Stejně tak v neprospěch hráče s nízkou citlivostí mluví nepříjemně velká snímací vzdálenost – „přenášení“ myši nad podložkou tedy není praktické.

Myš je dobře vyvážená a její ergonomie je na vysoké úrovni, čemuž sekundují i kvalitní povrchy. Opět se ale najde nějaká ta vada na kráse, a tou je tuhý, neopletený kabel, který prostě brání volnému pohybu. Vyzdvihnout musíme také gumové stélky na bočnicích, které jsou velice dobře vytvarovaná a myš se tak dá lehce zvedat z povrchu. Sekundují tomu též dobře umístěná postranní tlačítka a dvojice přesných hlavních tlačítek.

Sečteno a podtrženo, XM300 je v mnoha ohledech lákavá herní myš, která ale bohužel v některých oblastech ztrácí na současnou špičku. Cena tomuto stavu odpovídá, při rozhodování o koupi tedy dojde na osobní preference.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning