PCTuning Článek

Gigabyte XM300: slušná herní myš za rozumnou cenu

Pavel Urbánek
Pavel Urbánek
5. 5. 2016 03:00 28 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design 4. Ergonomie a úchopy
5. Tlačítka 6. Senzor 7. Software 8. Testování a závěr

XM300 z Xtreme gaming edice slibuje opravdové herní parametry, které se opírají o prověřený optický senzor Pixart 3988. Ergonomie nezůstává pozadu, tvarově XM300 nezapře inspiraci v oblíbeném DeathAdderu. To vše navíc za rozumnou cenu. Jak si povede tato novinka v našich testech?

Reklama
Reklama

Novinka od Gigabyte přichází klasicky v černém matném hávu, který je narušen pouze podsvícením firemního loga na zádech myši a čtveřicí stavových led diod bílé barvy. Křivky myši jsou z větší části plynulé, výjimkou je přední okraj tlačítek, kde dochází k ostrému zlomu. Myš tak trochu připomíná oblíbený Razer DeathAdder (a popravdě nejen vzhledem, ale i senzorem, viz dále).

XM300 je další myší, která staví do popředí funkčnost a jednoduchou eleganci oproti extravagantnímu designu u některých konkurentů.

Povrchy

Na této myši nenajdete ani milimetr čtvereční lesklého povrchu. Bočnice myši i její spodní část jsou vyrobeny z pevného plastu, který má hrubě matný povrch a dobře se tak drží. V podstatě zde není šance zanechat otisky nebo nějaké stopy použití. Nevýhodou matných povrchů je (a zde je o můj subjektivní dojem) jejich levnější vzhled. Jak je celá myš vyvedena v tomto stylu, tak nemáte pocit, že byste před sebou měli nějaké prémiové herní příslušenství.

Vrchní část myši je vyrobena z jednoho kusu materiálu – jemně matného plastu, který je příjemný na dotek. Opět platí, že povrch je resistivní vůči ušpinění. Významným aspektem pro použití matného plastu oproti pogumovanému povrchu je jeho odolnost vůči poškrábání nebo opotřebení. Plast maximálně ohladíte do lesklejší podoby, zatímco pogumování jde odřít na lesklý podklad mnohem snáz a hlavně je to velmi dobře patrné jak vizuálně tak pocitově.

Nakonec jsme si ale nechali to nejlepší. Gigabyte XM300 je vybaven i dvojicí gumových ploch pod palcem a malíčkem. Ty jsou nejen vhodně umístěny, ale i jejich tvarování a sklon velmi přidávají na ergonomii – myš se dá dobře uchopit pro nadzvednutí (low DPI hráči).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning