PCTuning Článek

Gigabyte XM300: slušná herní myš za rozumnou cenu

Pavel Urbánek
Pavel Urbánek
5. 5. 2016 03:00 28 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design 4. Ergonomie a úchopy
5. Tlačítka 6. Senzor 7. Software 8. Testování a závěr

XM300 z Xtreme gaming edice slibuje opravdové herní parametry, které se opírají o prověřený optický senzor Pixart 3988. Ergonomie nezůstává pozadu, tvarově XM300 nezapře inspiraci v oblíbeném DeathAdderu. To vše navíc za rozumnou cenu. Jak si povede tato novinka v našich testech?

Reklama
Reklama

Na myši najdete celkem šest dedikovaných tlačítek plus kolečko: dvě hlavní, dvě boční a dvě pro změnu DPI.

Hlavní dvojice tlačítek přechází plynule do zadní části krytu. Místa, kde dochází k ohybu materiálu při klikání, jsou zúžena, takže samotná tlačítka kladou minimální odpor, respektive jde o charakteristiku oblíbených spínačů Omron. Celkový dojem z pravého a levého tlačítka je velká přesnost a žádné nadbytečné vůle nebo pohyby.

Tlačítka na boku myši jsou dobře vytvarovaná, takže je po hmatu není problém rozeznat a aktivně používat, jejich stisk klade obdobný odpor jako dvojice hlavních tlačítek, nicméně už nelze říci to stejné o jejich přesnosti. Drobná vada je také fakt, že pod různými úhly stisku kladou různý odpor a přední dokonce v některých extrémních případech nejde stisknout vůbec.

Dvojici DPI tlačítek najdete na hřbetu myši kousek za kolečkem, opět jejich profil je dostatečně výrazný pro orientaci po hmatu. Tato tlačítka jsou umístěna na běžných mikrospínačích na rozdíl od zbytku, který používá Omrony. Tuto dvojici ale stejně nebudete používat často, už jen kvůli jejich umístění poměrně vzad.

No a nakonec musíme ohodnotit i kolečko. To je celkem malého průměru, což ztěžuje stisk bez mimovolného pootočení. Samotný odpor stisku tomu také moc nepomáhá, je totiž výrazně vyšší než u zbytku tlačítek. Samotné kolečko je z celkem lehkého materiálu a jeho otáčení jde docela ztuha.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning