PCTuning Článek

Gigabyte XM300: slušná herní myš za rozumnou cenu

Pavel Urbánek
Pavel Urbánek
5. 5. 2016 03:00 28 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design 4. Ergonomie a úchopy
5. Tlačítka 6. Senzor 7. Software 8. Testování a závěr

XM300 z Xtreme gaming edice slibuje opravdové herní parametry, které se opírají o prověřený optický senzor Pixart 3988. Ergonomie nezůstává pozadu, tvarově XM300 nezapře inspiraci v oblíbeném DeathAdderu. To vše navíc za rozumnou cenu. Jak si povede tato novinka v našich testech?

Reklama
Reklama

Gigabyte u XM300 neexperimentoval a raději sáhl po osvědčených konceptech tvaru dobré herní myši. A nespletl se. Ačkoli se na první pohled může zdát myš větší, její zploštěná zadní část ji předurčuje hlavně pro uživatele se středně velkou rukou. Myš není nejlehčí, ale vzhledem k rozměrům je to akceptovatelné. Z hlediska uživatelského pohodlí to ale vázne u kabelu, který je na svoji relativní tenkost mimořádně tuhý a nepoddajný. A to ani není opletený. Kde jsou ty doby A4tech dělalo myši s kabelem jak od špuntů.

Úchopy

Nyní je čas zhodnotit, jak se myš dá držet pohodlně a naopak jaký úchop není použitelný. Začneme od držení v dlani, tzv. plam grip. XM300 je pro tento styl držení nevhodná u uživatelů s větší rukou. Naopak pro menší ruce to bude jediný možný úchop.

Claw grip, neboli úchop dlaní a s pokrčenými prsty je to pravé ořechové na XM300. Takto může myš ovládnout jak větší tak střední ruka. Boční tlačítka jsou obě dostupná palcem pohodlně, stejně tak je myš v tomto úchopu dobře vyvážená pro zvedání.

Nakonec musíme zmínit i úchop konci prstů, který není praktický pro žádnou běžnou velikost ruky, nedosáhnete zde na boční tlačítka a i prsty nejsou položeny na gumových podložkách, ale spíše na hranách s plastovými boky.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning